مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

همه چیز در باره حسابداری

حسابداری چیست؟

حسابداری ضبط سیستماتیک و جامع از معاملات مالی مربوط به یک کسب و کار است. حسابداری همچنین به روند خلاصه سازی، تجزیه و تحلیل و گزارش این معاملات به سازمان های نظارتی، تنظیم کننده ها و اشخاص اشاره می کند. صورتهای مالی که عملیات شرکت بزرگ، موقعیت مالی و جریان نقدی را در یک دوره خاص خلاصه می کند خلاصه ای صریح از صدها هزار تراکنش مالی است که ممکن است در طی این دوره وارد شده باشد.

تفکیک حساب

حسابداری یکی از وظایف کلیدی تقریبا برای  هر کسب و کار است. خدمات حسابداری ممکن است توسط یک حسابدار یا شرکت حسابداری در یک شرکت کوچک یا ادارات مالی قابل توجه با ده ها تن از کارکنان در شرکت های بزرگ مدیریت شود. گزارش های تولید شده توسط جریان های مختلف حسابداری، مانند حسابداری هزینه و حسابداری مدیریت،چیز ارزشمندی در کمک به مدیریت و تصمیم گیری های کسب و کار آگاهانه دارند. حسابداری پیشرفته معمولا با حسابرسان معتبر که دارای گواهینامه هایی مانند حسابدار عمومی رسمی (CPA)و یا حسابدار قانونی (CA)، حسابدار حسابدار خبره (CGA) و یا گواهی حسابداران مدیریت (CMA) .

 ایجاد صورتهای مالی

اظهارات مالی که عملیات شرکت بزرگ را شامل می شوند، وضعیت مالی و جریان نقدی را در یک دوره خاص خلاصه می کند، بیانیه های مختصر بر مبنای هزاران معاملات مالی است. در نتیجه، همه نشانه های حسابداری بالغ بر سال تحصیلی و آزمون های دقیق همراه با حداقل تعداد سال تجربه حسابداری عملی است.

بیشتر بخوانید »»» صفر تا صد مالیات

اصول حسابداری پذیرفته شده به طور کلی

در اغلب موارد، حسابداران هنگام تهیه صورتهای مالی از اصول حسابداری قابل قبول (GAAP) استفاده می کنند. GAAP مجموعه ای از استانداردها مربوط به شناسایی ترازنامه، اندازه گیری سهم قابل توجه و دیگر مسائل حسابداری است و استانداردهای آن مبتنی بر حسابداری دوجانبه است که یک روش است که در هر دو جزء در یک ترازنامه شرکت وارد هر هزینه یا درآمد ورودی می شود.

 حسابداری دو ورودی

business-accounting-trends-2018

برای نشان دادن حسابداری دو ورودی، تصور کنید یک کسب و کار یک فاکتور را برای یکی از مشتریان خود صادر می کند. یک حسابدار با استفاده از روش دو ورودی، تحت ستون حساب های دریافتی اعتبار می گیرد و بدهی تحت ستون درآمد ترازنامه. هنگامی که مشتری صورتحساب را پرداخت می کند، حسابدار حساب بدهی ها و درآمد اعتبار را بدهد. حسابداری دوگانه(دو ورودی) نیز به عنوان تعادل کتاب ها نامیده می شود، زیرا تمام حساب های حسابداری بر خلاف یکدیگر هستند. اگر نوشته ها متعادل نباشد، حسابدار می داند که در جایی در دفترچه ای باید یک اشتباه باشد.

 حسابداری مالی در مقابل مدیریت حسابداری

حسابداری مالی اشاره دارد به حسابرسان، فرآیندی که برای تولید اظهارات حسابداری سالانه یک شرکت استفاده می کنند. حسابداری مدیریت از بسیاری از فرآیندهای مشابه استفاده می کند اما از طریق روش های مختلف از اطلاعات استفاده می کند. یعنی در حسابداری مدیریت یک حسابدار گزارش های ماهانه یا سه ماهه ای را ایجاد می کند که یک تیم مدیریت کسب و کار می تواند برای تصمیم گیری در مورد نحوه عملکرد کسب و کار استفاده کند.

ببیشتر بخوانید »»» مقالات حسابداری رسوایی حسابداری

حسابداری مالی در مقابل حسابداری هزینه

همانطور که حسابداری مدیریت به تصمیمات در مورد مدیریت کمک می کند، حسابداری هزینه یابی به تصمیمات در مورد هزینه ها کمک می کند. اساسا، حسابداری هزینه تمام هزینه های مربوط به تولید محصول را در نظر می گیرد. تحلیلگران، مدیران، صاحبان کسب و کار و حسابداران از این اطلاعات برای تعیین هزینه محصولات خود استفاده می کنند. در حسابداری هزینه، پول به عنوان یک عامل اقتصادی در تولید بازی می شود، در حالی که در حسابداری مالی، پول به عنوان یک ضریب عملکرد اقتصادی شرکت محسوب می شود.

مهارت های خود را با چالش های تجاری تست کنید

در این روش مهارت های تجاری خود را به وسیله ی شبیه ساز رایگان مالی تست می کنند. این پلت فرم ایده آل است که پاهای شما را در بازارهای بازار کند! پیش از شروع به ریسک پول خود و معاملات خود را در یک محیط مجازی با 100000 دلار به صورت نقدی ارائه کنید. امروز ثبت نام کنید و شروع به تعامل با دیگر معامله گران از زمینه ها و تجربیات مختلف کنید و روش هایی را که در پشت معاملات خود هستند را برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار هوشمند یاد بگیرید.

source

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *