مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

آیین افتتاح مرکز دادخواهی مالیاتی استان قم برگزار شد

آیین افتتاح مرکز دادخواهی مالیاتی استان قم با حضور استاندار قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی صادقی استاندار قم در این مراسم که با حضور خاوری معاون مرکز دادخواهی امور مالیاتی کشور برگزار شد، طی سخنانی تفویض اختیار مرکز دادخواهی مالیاتی به استانها را موجب تسریع در حل مشکلات و افزایش رضایتمندی مردم دانست.

استاندار قم افزود: تفویض اختیارات ملی به استانها از تجمیع پرونده ها در پایتخت جلوگیری کرد و زمینه تسهیل تصمیم گیری و نیز اخذ تصمیمات کارشناسانه را فراهم می کند.

صادقی همچنین با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و استان قم گفت: طی دو سال گذشته شاهد افزایش رضایتمندی از اداره کل امور مالیاتی استان قم بوده ایم.

مهرداد غضنفری امرایی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم نیز در این جلسه با بیان اینکه دولت برای اجرای پروژه های عمرانی نیازمند منابع مادی است، دریافت مالیات را یکی از درآمدهای دولت عنوان کرد و اظهار داشت: فرار مالیاتی از معضلاتی است که با توجه به آن می توانیم درآمدهای دولت را افزایش دهیم.

معاون استاندار قم در ادامه سازمان امور مالیاتی را یکی از بخش های حاکمیت دانست و با اشاره به نقش این نهاد در جلب رضایتمندی عمومی خاطرنشان کرد: دریافت مالیات بر اساس شاخص های تعیین شده و استفاده از فناوری اطلاعات جهت ارتباط با مردم می تواند به رضایت مودیان منجر شود.

در این مراسم احکام سه عضو هیئت رسیدگی موضوع ماده 251 مکرر مالیاتی و همچنین دو دادرس این هیئت با حضور صادقی استاندار قم به آنها ابلاغ شد.

بر اساس این احکام آقایان محقق، معصومیان و مقدم با عنوان عضو و همچنین امینی و سلیمی با عنوان دادرس‌های این مرکز معرفی شدند.

مودیانی که رای قطعی کمیسیون های و هیئت بدوی و تجدید نظر، را غیر عادلانه می‌دانند و به آن معترض هستند با ارائه اسناد و دلایل معتبر می تواند با طرح واخواهی در هیئت سه نفره موضوع ماده251 مکرر از حقوق خود دفاع کند.

تا پیش از این، مرکز موضوع ماده 251 مکرر در مراکز استان‌ها فعال نبود اما در دستور العملی که وزیر اقتصاد و دارایی سال گذشته ابلاغ کرد این اختیار به استان‌ها تفویض گردید.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *