مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

معرفی انواع شرکت های بین المللی

شرکت های بین المللی از جمله شرکت هایی محسوب می شوند که محصولات و کالاهای تولیدی خود را به خارج از کشور صادر می کنند. از نظر قالب شرکت های بین المللی تفاوت خاصی با سایر شرکت ها ندارند و فقط از لحاظ گستردگی فعالیت و صادرات کالا به خارج از کشور با سایر شرکت ها متمایز هستند. ایجاد و اداره شرکت های بین المللی یا چند ملیتی از قوانین خاصی پبروی نمی کنند و تاسیس و اداره این شرکت ها همانند سایر شرکت ها می باشد. بنابراین یکی از شرکت های قابل ثبت در ایران شرکت های بین المللی هستند که اگر شخصی قصد داشته باشد جهت فعالیت تجاری خود شرکت بین المللی را تاسیس کند ابتدا لازم است با انواع شرکت های بین المللی اشنایی کاملی داشته باشند. پس در این مقاله قصد داریم شما را با انواع شرکت بین المللی اشنا سازیم.

انواع شرکت های بین المللی
انواع شرکت های بین المللی

انواع شرکت های بین المللی

شرکت های بین المللی خارج از تقسیم بندی انواع شرکت های تجاری، به دو دسته تقسیم می شوند. از این رو انواع شرکت های بین المللی شامل:

شرکت بین المللی ملی

شرکت بین المللی فرا ملی

شرکت  بین المللی ملی از جمله شرکت هایی هستند که به تاسیس یک شرکت مادر در یک کشور و سپس اقدام به تاسیس شعب دیگری از شرکت در سایر کشور ها می کنند.

شرکت بین المللی فرا ملی نیز از انواع شرکت های بین المللی می  باشد که به تاسیس دو یا چند شرکت مادر با تابعیت های مختلف می پردازند. از این رو مدیریت این شرکت فرا ملی از طریق شرکت های مادر انجام می  گیرد.

در کل می توان شرکت های چند ملیتی را شرکتی دانست که دارای یک شرکت مادر و چند شرکت فرعی هستند. تابعیت هر کدام از این شرکت ها به محل کشوری که در ان تاسیس شده است برمی گردد. اینکه انواع شرکت های بین المللی به ثبت شرکت های فرعی می پردازند جهت گسترش دادن فعالیت فعالیت شرکت می باشد. فعالیت شرکت های فرعی نیز مطابق با دستور العمل های ارائه شده از سوی شرکت مادر می باشد. اگر قصد تاسیس شرکت بین المللی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت نوین ارقام ماندگار تراز مراجعه نمایید. کارشناسان حاضر در این مجموعه در ابتدا شما را با انواع شرکت های بین المللی اشنا خواهند کرد و سپس از صفر تا صد تاسیس شرکت بین المللی در کنار شما خواهند بود.

آشنایی با انواع شرکت های بین المللی
آشنایی با انواع شرکت های بین المللی

مزایای شرکت بین المللی

حال که با انواع شرکت های بین المللی اشنا شدید لازم است که از مزایای ثبت شرکت های بین المللی را نیز بدانید. این گونه با اگاهی کامل نسب به ثبت شرکت اقدام خواهید کرد و نتیجه ان سوددهی بیشتر و پیشگیری از ضرر و زیان اقتصادی می باشد. در صورتی که هر یک از شرکت هایی تجاری از مزیت های منحصر به فردی برخوردار هستند. شرکت های بین المللی نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند.  از جمله مهم ترین مزیت های تاسیس شرکت های بین المللی می توان به این موضوع اشاره داشت که با تاسیس این شرکت امکان حظور در بازار های جهانی و تولیدات و صادرات انبوه محصول یا کالای مورد نظر فراهم می شود. همچنین نتیجه حضور در بازارهای جهانی افزایش درامد شرکت می باشد که امری بسیار مهم است. از دیگر مزیت های ثبت انواع شرکت های بین المللی امکان اخذ تابعیت کشورهای مختلف می  باشد زیرا با تاسیس شرکت بین المللی می توان به افتتاح حساب بانکی بین المللی پرداخت.

بسیاری از شرکت های بین المللی در صورت شرایط معین از پرداخت مالیات معاف خواهند بود. معافیت از پرداخت مالیات از مزیت های بسیار مهمی محسوب می شود که موسسان شرکت به ان توجه ویژه ای دارند. مزیت دیگر مشوق های صادراتی می باشد که برای شرکت های بین المللی در نظر گرفته شده است. شرکت های بین المللی از نظر نرخ سود و بازگشت سرمایه در مقایسه با سایر شرکت ها از وضعیت بهتری برخوردار خواهند بود. در این قسمت سعی کردیم مهم ترین مزایای ثبت شرکت بین المللی را برای کسانی که تصمیم به ثبت شرکت را دارند شرح دادیم.

مزایای ثبت شرکت های بین المللی
مزایای ثبت شرکت های بین المللی

نحوه ی ثبت انواع شرکت های بین المللی در ایران

تا اینجای مطلب با شرکت بین المللی، انواع شرکت های بین المللی، مزیت های ثبت شرکت بین المللی اشنا شدیم. حال با اگاهی از تمامی این موارد می توانید به ثبت شرکت اقدام نمایید. برای ثبت شرکت لازم است با مراحل و نحوه ی ثبت شرکت اشنا شوید. مهم ترین مسئله در ثبت یک شرکت موضوعی فعالیت شرکت می باشد. با مشخص شدن موضوع فعالیت شرکت بین المللی بازار هدف و شخصیت شرکت شکل خواهد گرف ت. پس انتخاب موضوع و حوزه ی فعالیت از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

یکی از مواردی که لازم است موسسان شرکت های بین المللی به ان توجه داشته باشند شرایط اقتصادی و فرهنگ کشور هدف می باشد. اگر با شرایط اقتصادی و فرهنگی کشوری که قصد فعالیت و همکاری با ان را دارید اشنا نباشید چیزی به جز پشیمانی برای شما نخواهد داشت. پس ابتدا با در نظر گرفتن کلیه شرایط و شناخت کشور مورد نظر اقدامات لازم برای ثبت شرکت را به انجام برسانید. در صورت که در هر یک از مراحل ثبت شرکت با مشکلی مواجه شدید سریعا مشکل خود را با کارشناسان و مشاوران مجموعه نوین ارقام ماندگار تراز در میان بگذارید. کارشناسان حاضر در شرکت نوین ارقام به کمک شما خواهند امد و مشکل شما حل خواهد شد.

 

اشنایی با شرکت های چند ملیتی
اشنایی با شرکت های چند ملیتی

مدارک مورد نیاز و ضروری جهت ثبت شرکت بین المللی

برای اینکه شرکت بین المللی را ثبت کنید باید مدارکی را تهیه و به سازمان مربوطه ارائه نمایید. برای ثبت انواع شرکت های بین المللی نیز همانند شرکت های تجاری دیگر مدارکی لازم است. از جمله مدارک لازم عبارتند از:

۱: ارائه کپی برابر اصل کلیه صفحات شناسنامه  و کارت ملی هوشمند ضروری می باشد.

۲: تنظیم اظهارنامه نیز از جمله مدارک لازم می باشد. اگر در تهیه اظهار نامه مشکل دارید می توانید تنظیم ان را به مجموعه نوین ارقام ماندگار تراز بسپارید.

۳: ارائه نمودن گواهی ثبت برند یا علامت تجاری از جمله مدارک لازم جهت  ثبت شرکت بین المللی می باشد.

۴: اشخاص حقوقی موظف به ارائه روزنامه تاسیس رسمی شرکت هستند.

۵: اشخاص حقوقی لازم است که اخرین تغییرات شرکت را ثبت به سازمان مربوطه ارائه نمایند.

۶: فرم مخصوصی جهت ثبت شرکت های بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می شود که باید این فرم را پر کرده و تحویل دهید.

۷: گرفتن تصدیق نامه از مدارک الزامی می باشد.

لازم است به این موضوع توجه نمایید که گرفتن تصدیق نامه برای ثبت و تاسیس شرکت در ایران ضروری و الزامی می باشد. برای تهیه این تصدیق نامه لازم است که متقاضی مراحلی را طی نماید. برای اگاهی دقیق تر از جزئیات به سایت نوین ارقام ماندگار تراز مراجعه نمایید. لیست کامل مدارک لازم برای تاسیس انواع شرکت های بین المللی در این سایت قرار گرفته است.

 

هزینه ثبت شرکت بین  المللی
هزینه ثبت شرکت بین  المللی

هزینه های ثبت انواع شرکت های بین المللی

مسئله ی بسیار پر اهمیت برای ثبت انواع شرکت های بین المللی در نظر گرفتن هزینه ی لازم برای تاسیس این شرکت می باشد. میران هزینه ها ارتباط مستقیمی با کشور میزبان خواهد داشت. به همین علت هم نمی توان ارقام بسیار دقیقی را برای ثبت شرکت های بین المملی اعلام کرد. اما می توان با توجه به مراحل ثبت شرکت به صورت حدودی هزینه ی لازم را براورد کرد. تبعا ثبت شرکت در کشور های مختلف هزینه ی متفاوتی خواهد داشت. مبلغ در نظر گرفته شده برای ثبت شرکت های بین المللی در کشور های اسایایی ۶۰۰ دلار پیش بینی شده است. اما این مبلغ رقم دقیقی نیست گاهی ممکن است هزینه ثبت شرکت در ترکیه هزینه ۳۵۰۰ دلاری نیز داشته باشد. که اگر قصد داشته باشید در کشور ترکیه اقامت کنید و اقامت این کشور را دریافت کنید لازم است مبلغی بیشتر از ۳۵۰۰ دلار نیز هزینه کنید. اگر قصد تاسیس شرکت در کشورهای اروپایی را دارید که در عضویت اتحادیه اروپا نیز هستند شروع مبلغ پیش بینی شده برای ثبت شرکت از ۳۵۰۰ یورو شروع خواهد شد. از انجایی که ثبت شرکت در کشورهای مختلف هزینه ی متفاوتی دارد پس لازم است که از مشاوران کمک بگیرید تا بتوانید تا حدودی هزینه ی مورد نظر را پیش بینی نمایید این گونه در مسیر تاسیس شرکت به مشکل نخواهید خورد زیرا برنامه ریزی لازم را انجام داده اید.

 

بهره مندی از مشوق های صادراتی با شرکت بین المللی
بهره مندی از مشوق های صادراتی با شرکت بین المللی

مزیت های دیگر ثبت شرکت های بین المللی

در قسمت های قبلی به مزیت های بسیار مهمی که ثبت انواع شرکت های بین المللی دارد پرداختیم. اما این مزیت اا فقط به موارد ذکر شده محدود نمی شود. بلکه مزیت های دیگری هم برای ثبت شرکت بین المللی یا چند میلیتی وجود دارد که افراد زیادی را به سمت تاسیس این شرکت ها متمایل می کند. از جمله این مزیت ها می توان به اخذ ویزا کارت اشاره داشت که دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. امکان افتتاح حساب بانکی بین الملی از دیگر مزایای ثبت شرکت بین المللی یا چند ملیتی می باشد. امکان واگذاری شرکت تا نقل و انتقال سهام به راحتی فراهم است. بهره مند شدن از تشویق اای صادراتی یا معافیت مالیاتی از دیگر مزایای مهمی به شمار می رود که افراد را برای ثبت انواع شرکت های بین المللی متمایل می سازد. ثبت شرکت های بین  المللی از بودجه بندی منعطف تری برخوردار است. می توان در این شرکت ها مدیریت بهتری را برای نیروها و منابع اجرا کرد. دیگر مزیت مهم ثبت شرکت های بین المللی اخذ اقامت دائم کشور مورد نظر می باشد که قابل توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

 

اشنایی با حقوق شرکت های بین المللی
اشنایی با حقوق شرکت های بین المللی

کلام پایانی

در این مطل هر انچه را که لازم بود درباره ی انواع شرکت های بین مللی بدانید برایتان شرح دادیم. حال با اشنایی با انواع شرکت ها، مزایای ثبت شرکت بین المللی، مدارک و مراحل لازم جهت ثبت شرکت های بین  المللی و ….. می توانید تصمیم خود جهت ثبت شرکت بین المللی را بهتر عملی کنید. مجموعه نوین ارقام ماندگار تراز از صفر تا صد تاسیس شرکت بین  المللی در کنار شما خواهد بود.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *