مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

معافیت های مالیاتی به کاهش قیمت مسکن می انجامد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ارایه معافیت های مالیاتی می تواند از تنش قیمتی موجود در بازار مسکن بکاهد، گفت: تاثیر معافیت های مالیاتی در خانه های کوچک مقیاس باید در کاهش قیمت آن ها مشهود شود.

ه نقل از خانه ملت ،محمدرضا ملکشاهی با اشاره به تصمیم وزارت راه و شهرسازی در خصوص اعمال معافیت مالیاتی در خصوص خانه های کوچک مقیاس، گفت: ارایه این نوع مشوق ها می تواند راهکاری برای افزایش ساخت و ساز این نوع واحدها در کشور باشد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارایه معافیت های مالیاتی می تواند از تنش قیمتی موجود در بازار مسکن بکاهد، افزود: با توجه به اینکه اغلب متقاضیان مسکن اقشار پایین جامعه هستند دولت با ارایه چنین معافیت هایی می تواند تامین مسکن برای این افراد را در دستور کار قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه در همه جای دنیا ارایه معافیت های مالیاتی مشوق مناسبی برای مردم بوده است، تصریح کرد: در شرایط فعلی با بزرگ شدن حباب قیمت مسکن دولت باید با چنین مشوق هایی شرایط را تعدیل کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه معافیت های مالیاتی در فضای تورمی موجود در کشور به رونق تولید مسکن می انجامد، گفت: دولت در شرایط فعلی با افزایش مشوق ها و معافیت ها باید ساخت و ساز مسکن در مقیاس های کوچک که بیشترین متقاضی را افزایش دهد.

ملکشاهی با تاکید بر اینکه علت اصلی وضعیت فعلی بازار به ویژه در بخش مسکن به ضعف نظارت ها مربوط است، افزود: دولت باید با ارایه معافیت های کارآمد نقدینگی را در مسیر درست هدایت کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر افزایش قیمت مسکن در بسیاری از نقاط کشور به بیش از 50 درصد رسیده است، تصریح کرد: با توجه به این شرایط دولت باید به فکر عدم تکرار تجربه رکود چندین ساله باشد و با ارایه چنین بسته های تشویقی بخش مسکن را تقویت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: ارایه مشوق های مالیاتی باید همسو با تشدید نظارت ها باشد زیرا این نوع معافیت ها باید به کاهش نرخ ها منجر شود در غیر این صورت تاثیرگذاری بر بازار نخواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تغییر در قیمت مسکن با ارایه بسته های مشخص از سوی دولت یکی از ضرورت هایی است که باید در اولویت کاری مسئولان قرار بگیرد.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *