مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

حذف روادید ورود قدم بزرگی برای جذب سرمایه گذاران خارجی است

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند:
حذف روادید ورود قدم بزرگی برای جذب سرمایه گذاران خارجی است/سرمایه گذاران درمنطقه آزاد اروند 20 سال از معافیت مالیاتی برخوردارند.


محمود ترک زاده گفت: حذف روادید جهشی برای تسهیل ورود سرمایه گذاران به منطقه آزاد اروند است.
به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، محمود ترک زاده معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه افزایش میزان سرمایه گذاری به خصوص سرمایه گذاری خارجی با استفاده از منابع فاینانس و سایر منابع بین المللی از اهداف مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است اظهار کرد: حذف روادید و تسهیل ورود سرمایه گذاران به منطقه آزاد اروند قطعا رشد اقتصادی و رونق کسب و کار را در پی دارد، اگر موانع و مشکلات از سر راه یک تاجر، یا فعال اقتصادی برداشته شود، با علاقه مندی بیشتری سرمایه گذاری می کند.
وی گفت: دغدغه ای در تامین زیر ساخت ها و امنیت برای سرمایه گذاران نداریم و منطقه آزاد اروند ظرفیت های فراوانی در مقایسه با دیگر مناطق آزاد تجاری در این حوزه دارد و بعد از این اتباع خارجی به غیر از رژیم صهیونیستی می توانند در تمامی بخش های صنعت، تجارت، کشاورزی و… در منطقه آزاد اروند فعالیت اقتصادی کنند.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند عمده مراودات اقتصادی منطقه آزاد اروند را در سال های اخیر با کشورهای عراق، چین، عمان، آلمان و هند برشمرد و توضیح داد: لغو روادید کمک می کند که سرمایه گذاران بیشتری وارد منطقه شوند چرا که بسیاری از سرمایه گذاران تقاضا دارند که متخصصین و نیروهایشان بدون روادید وارد کشور شوند.
ترک زاده اضافه کرد: در صنعت توریسم و گردشگردی با به وجود آمدن شرایط تسهیل در تردد، افراد بیشتری به اروند سفر می کنند و افزایش گردشگران در منطقه به صورت غیر مستقیم توسعه اقتصادی را به وجود می آورد و این نفع به صورت مستقیم به ساکنین منطقه آزاد اروند می رسد.
وی با تاکید بر اینکه معاونت سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند تمامی اطلاعات لازم پیرامون مجوزها و اقدامات لازم در راستای سرمایه گذاری را در اختیار سرمایه گذار خارجی قرار می دهد، گفت: ما معتقدیم تسهیل این فرآیند به جذب سرمایه خارجی کمک می کند.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در پایان اضافه کرد: سرمایه گذاران در منطقه آزاد اروند 20 سال معافیت مالیاتی دارند و اگر بخواهند ماشین آلات و تجهیزات لازم را برای فعالیت اقتصادی وارد کنند عوارض گمرکی پرداخت نمی کنند و به تازگی با اجرایی شدن قانون حذف روادید اگر نیاز به وارد کردن نیروی متخصص ازخارج کشور داشته باشند به راحتی می توانند تامین کنند.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *