مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

7 اشتباه بزرگ در حسابداری

7 اشتباه بزرگ در حسابداری

حسابداری یک کار خسته کننده و اغلب پر تنش برای صاحبان کسب و کار است. هنگام کار بر روی حسابداری برای کسب و کار، ممکن است اشتباهات رخ دهد، اگر به سختی انجام نشده است. هنگامی که یک اشتباه حسابداری اتفاق می افتد، اطلاعات مالی نادرست در مورد مالیات شرکت ارائه می دهد و ممکن است به تصمیمات کسب و کار ضعیف منجر شود. اشتباهات حسابداری همچنین می تواند به مشکلات جدی بودجه منجر شود. راهنمای زیر را فراهم می کند بینش در هفت اشنباه خطر حسابداری و چگونگی اجتناب از آنها معرفی شده است.

زمینه فعالیت موضوع فعالیت موسسه نوین ارقام ماندگار تراز انجام کلیه خـدمات مالی و حسابداری، مشاوره مـالی، مشاوره بیمه و مشاوره مالیاتی از قبیل تحریر دفاتر قانونی،تشکیل پرونده کد اقتصادی،شرکت حسابداری ، موسسه حسابداری،گزارش فصلی و ارزش افزوده در حسابداری شرکتی،خدمات حسابداری | خدمات حسابرسی تنظیم اظهارنامه مالیات عملکرد و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، صورت معاملات فصلی، تهیه لوایح و دفاعیه‌های مالیاتی و … می باشد.

1. نگه داشتن پیگیری رسید

7 اشتباه بزرگ در حسابداری
7 اشتباه بزرگ در حسابداری

صاحبان کسب و کار گاهی اوقات از اهمیت نگه داشتن رسید کسب و کار خود برای اهداف حسابداری مطلع نیستند. رسید ها شواهد مهمی هستند که می توانند از پرداخت مالیات به دارایی حمایت کنند. بدون یک رسید، یک کسب و کار ممکن است قادر به ادعای هزینه در دایرکتوری مالیاتی خود نباشد. تمام پرونده ها را به رایانه اسکن کنید و همچنین کپی اصلی را در یک کابینت فایل ذخیره کنید تا نگهداری شود.

2. غلط ورود کالاهای عمده

صاحبان کسب و کار می توانند از دست دادن چندین کسر مالیات قابل توجه به علت غلط ورود کالاهای عمده یا خرید تجهیزات. نوع کسر مالیات برای خرید اوراق بهادار تجاری متفاوت است بسته به طول عمر تجهیزات یا کالاهای خرید کسب و کار. به عنوان مثال کاغذ چاپگر و کارتریج جوهر به طور معمول به عنوان لوازم اداری طبقه بندی شده و بلافاصله در طول سالی که خریداری می شوند، خالی می شوند. با این حال، خرید تجهیزات عمده مانند ماشین های کپی و رایانه های اداری به عنوان دارایی های بلند مدت اختصاص می یابد. ارزش خرید عمده می تواند در طول سال ها کاهش یابد، تا زمانی که کالا هنوز قابل استفاده است.

بیشتر بخوانید:5 اشتباهات حسابداری که کسب و کار شما را به خطر می اندازد

3. مخلوط کردن امور مالی و مالی شخصی

در هنگام شروع یک کسب و کار جدید، ممکن است راحت باشد که با کسب و کارهای شخصی و مالی شخصی ترکیب کنید. با این حال، ضروری است که تمام امور مالی را برای جداگانه شخصی و کسب و کار نگه دارید. حساب های کسب و کار بانکی نیز باید از حساب های شخصی جداگانه برای جلوگیری از به طور غیرمستقیم مصارف مالی داشته باشند. نگه داشتن حساب ها به صورت جداگانه از ارائه اطلاعات نادرست جلوگیری می کند، که می تواند منجر به ممیزی توسط سرویس درآمد داخلی شود.

4. عدم اجرای یک استراتژی مدیریت درآمد

یکی از اشتباهات معمول صاحبان کسب و کار، گرفتن پول از یک حساب و استفاده از آن برای یک دیگر بدون گزارش و اختصاص بودجه به درستی است. حسابداری و گزارش مناسب تخصیص نقدی برای سرمایه گذاری، هزینه و پس انداز برای حفظ مشخصات مالی دقیق و استراتژی بودجه بندی ضروری است. استراتژی مدیریت درآمد کسب و کار باید میزان سود را تعیین کند یک کسب و کار باید دوباره به شرکت بازپرداخت شود، پرداخت هزینه های بزرگ و جریان نقدی مورد نیاز. استراتژی دراز مدت همچنین یک کسب و کار را برای تعیین نحوه تخصیص پول نقد به هر حساب تجاری فعال خواهد کرد.

5. گزارش مالی نادرست

ضبط نادرست دارایی ها و هزینه ها می تواند به اشتباهات در گزارش های مالی منجر شود. حسابدار باید بتواند روش صحیح حسابداری کسب و کار را برای استفاده به منظور درستی تخصیص جریان نقدی تعیین کند. روش حسابداری نقدی ساده تر از آن است که برای نشان دادن توزیع واقعی پول نقد است که به کسب و کار بیرون می رود. روش حساب تعهدی، درآمد و هزینه را بلافاصله، و نه منتظر بمانید تا پول واقعی در حال مبادله باشد.

6. اجازه دسترسی چندگانه اداری به حساب

7 اشتباه بزرگ در حسابداری
7 اشتباه بزرگ در حسابداری

صاحبان کسب و کار هرگز نباید دسترسی اداری به فایل های حسابداری خود را به شخص دیگری بدهند. برای هر فرد با نام کاربری و رمز عبور خود باید دسترسی جداگانه ای داشته باشد. دسترسی به کارکنان فردی اطلاعاتی را درباره افرادی که در هر زمان خاص به فایلها دسترسی دارند، ارائه می دهد و نوع دسترسی آنها را در سیستم حسابداری محدود می کند.

بیشتر بخوانید:5 اشتباهات حسابداری که کسب و کار شما را به خطر می اندازد

7. عدم وجود چندین روش پشتیبان گیری فایل

بسیاری از صاحبان کسب و کار اکنون به استفاده از رایانه های ابر به عنوان پشتیبان برای اطلاعات و اطلاعات مالی خود متکی هستند. اگر چه ایده ی “بدون کاغذ” به عنوان سازگار با محیط زیست محسوب می شود، اما ممکن است برای اطلاعات کسب و کار سودمند باشد. به طور خلاصه، در صورت ثبت داده ها از طریق اینترنت و آفلاین، پرونده ها از دست رفته یا فایل ها نابود می شوند.

برای درک صحیح امور مالی یک کسب و کار، لازم است که معنی هر حساب را درک کنید. کار با یک سرویس حسابداری حرفه ای را برای تعیین بهترین روش ها و روش ها در نظر بگیرید.

source

دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

بازنشستگی متناسب با سابقه بیمه پردازی

10 کلید برای برنامه ریزی بهتر و پیش بینی مدیران اجرایی

سرمایه فکری و رویه های حسابداری مدیریت

خدمات مشاوره مالی حسابداری مالی

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس :


ایمیل: info@novinacc.com

تلفن ثابت : ۵۵۴۳۴۱۸۰ – ۵۵۴۳۴۱۶۳

تلفن همراه : ۰۹۱۲۸۴۳۲۷۷۳

آدرس : تهران، نبش اتوبان نواب، خیابان محبوب مجاز شرقی، پلاک 261، طبقه اول، واحد 5

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *