مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

جمع آوری تراکنش های مشکوک بانکی

سازمان امور مالیاتی کشور پس از شناسایی ۳ هزار و ۶۰۰ شرکت صوری، انجام معامله با این شرکت ها را ممنوع اعلام کرد همچنین قرار است اطلاعات تراکنش های مشکوک بانکی توسط بانک مرکزی از بانک ها جمع آوری شود.

اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور باعث کاهش مراجعات حضوری مودیان به ادارات مالیاتی شده و ایجاد سامانه های الکترونیکی در مواردی مراجعات مالیاتی مردم به ادارات را به صفر رسانده است. از سویی نیز در میزان استفاده از کاغذ برای ارایه و تکمیل اظهارنامه های مالیاتی هم صرفه جویی مناسبی صورت گرفته است.

در حال حاضر دریافت اظهارنامه های اشخاص حقیقی، حقوقی، اظهارنامه های اجاره املاک و درآمد مشاغل خودرو به صورت الکترونیکی انجام می شود. البته در بخش مالیات مشاغل خودرویی، متقاضیان باید به صورت حضوری نیز برای تکمیل مدارک و مستندات مراجعه داشته باشند.

مراحل تکمیل اظهارنامه های مالیاتی مربوط به مالیات حقوق در حال حاضر به صورت کاملا الکترونیکی انجام می شود. مسئولان سازمان مالیاتی می گویند در بخش مالیات مشاغل، این سازمان اظهارات مودیان را تا حد ممکن می پذیرد و بر اساس آن مالیات دریافت می شود.

سازمان مالیاتی به منظور اجرای دقیق و کامل طرح جامع مالیاتی برخی بسته ها و سامانه های جدید مالیاتی را با عناوینی همچون سامانه بانک اطلاعات مودیان، سامانه بررسی تراکنش های بانکی مشکوک و سامانه جستجوی اطلاعات مالیاتی مودیان راه اندازی کرده است.

از سویی نیز قرار است از طریق تفاهم بین بانک مرکزی و سازمان مالیاتی، اطلاعات مربوط به تراکنش های مشکوک بانکی توسط بانک مرکزی از بانک ها جمع آوری و در صورت نیاز به سازمان امور مالیاتی ارایه شود. تاکنون در این بخش همکاری بین بانک مرکزی و سازمان مالیاتی شکل نگرفته است.

سازمان مالیاتی برای دریافت اطلاعات در راستای اجرایی کردن طرح جامع مالیاتی، ۱۰ دستگاه را در اولویت قرار داده که سازمان ثبت اسناد، شرکت پست، بانک مرکزی، وزارت صمت، گمرک ایران، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران از جمله آنها است.

همچنین با اجرای طرح جامع مالیاتی، ۳ هزار و ۶۰۰ شرکت صوری نیز شناسایی شده و سازمان مالیاتی انجام هرگونه معامله با این شرکت ها را نیز ممنوع اعلام کرده است. گفتنی است با خدمات جدید طرح جامع مالیاتی، امکان صدور مفاصاحساب مالیاتی نیز بزودی از طریق دفاتر اسناد رسمی امکانپذیر خواهد شد. در این خدمت جدید، ارزش ملک در دفترخانه اسناد رسمی مشخص بوده و برگ مالیاتی در دفتر صادر و ارایه می شود.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *