مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

پاسخ نوبخت درباره گرانی سوخت و سقف معافیت مالیاتی حقوق

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت حداقل حقوق معاف از مالیات را تغییر نداده گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی در حد شایعه است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص اینکه در لایحه بودجه سال 97 سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان نسبت به سال 96 تغییر نکرده است و این موضوع به ضرر کارمندان دولت می‌باشد گفت: سال گذشته دولت در لایحه بودجه رقم یک میلیون و 500 تومان را به عنوان سقف حقوق معاف از مالیات در نظر گرفته بود اما مجلس در هنگام تصویب با 34 درصد افزایش این رقم را به 2 میلیون تومان تغییر داد.
وی افزود: دولت تصمیم گرفت در لایحه بودجه 97 تغییری در میزان سقف حقوق معاف از مالیات در نظر نگیرد اما مجلس شورای اسلامی می‌تواند بنا به اقتضائات خود این رقم را افزایش دهد.
نوبخت تاکید کرد: دولت به دنبال تامین مالیات از اقشار حقوق‌بگیر جامعه نیست و بر همین اساس تلاش داریم مالیات ستانی را از بخش‌های خاکستری اقتصاد که فرار مالیاتی دارند وصول کنیم.
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه در ابتدا بخشنامه بودجه 97 کف افزایش حقوق کارمندان را 5 درصد در نظر گرفته بود اما با توجه به حساسیت‌هایی که در میان کارمندان ایجاد شد برای اینکه خیال همه کارمندان راحت شود اعلام کردیم میزان افزایش حقوق در سال 97،‌ 10 درصد خواهد بود.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم درباره تعداد افرادی که از صف یارانه‌بگیران در سال 97 حذف خواهند شد گفت: هیچ چیز در خصوص تعداد افرادی که از صف یارانه‌بگیران حذف می‌شوند قطعی نیست اما به هر حال دولت برای کاهش فشار ناشی از پرداخت یارانه به همه مردم از طرف مجلس مکلف به حذف افراد غیرنیازمند شده است.
نوبخت افزود: بعد از تصویب مجلس و نهایی شدن عدد در نظر گرفته شده برای پرداخت یارانه نقدی خانوار می‌توان تعداد دقیق افراد حذف شده از دریافت یارانه را اعلام کرد.
سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم در خصوص افزایش قیمت گازوئیل در سال 97 با توجه به مفاد بودجه 97 گفت: دولت در لایحه بودجه همانند سال 96 که مجوز مجلس را کسب کرد می‌تواند از ظرفیت افزایش قیمت حامل‌های انرژی استفاده کند.
وی تاکید کرد: تمام مباحثی که در یکی دو روز گذشته در فضای مجازی در خصوص افزایش قیمت حامل های انرژی مطرح شده شایعه بوده و باید بگویم گاهی به حال افرادی که تحت تاثیر این خبرها در فضای مجازی قرار می‌گیرند تاسف می‌خورم.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *