مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

سرنوشت بیت‌‎کوین از دیدگاه مدیران بانک‌های مطرح جهان

مدیران عامل بانک‌های سرشناس جهان دیدگاه‌های خود را در مورد سرمایه‌گذاری در بیت کوین مطرح کرده‌اند که می‌توان آنها را به دو دسته کلی موافق و مخالف تقسیم کرد.
بانک گلمن ساچ آمریکا اعلام کرد: خریداران طلا و بیت کوین دو گروه متفاوت هستند؛ ضمن اینکه بیت کوین در حال جذب بیشتر سرمایه گذاران بی بانک به نسبت طلا است. بانک گلمن ساچ اعلام کرد: بیش از ۴ سال است که صندوق داد و ستد طلا در بالاترین سطح خود قرار دارد و دلیلی هم برای خروج گسترده طلا از آن وجود ندارد.
کارشناسان این بانک آمریکایی بر این باورند که بیت کوین به دلیل فقدان نقدینگی و نوسان بالایی که دارد، سرمایه گذاری خوبی برای تجاری است که به دنبال سودهای روزانه هستند؛ در حالی که این ویژگی ها آن دسته از سرمایه گذارانی که دارای چشم انداز بلندمدت هستند را جذب نمی کند و ثبات قیمت طلا برای آنها مطلوب است.
البته مدیر عامل بیت گلمن ساچ گفت: جهانی را می بینم که در آن بیت کوین یک نوع پول رایج است؛ در حالیک ه مدیر عامل بانک جی پی مورگان آمریکا به شدت تاجرانی را که به خرید بیت کوین روی آورده اند را مورد نقد و شماتت قرار می دهد. مدیر عامل گلمن ساچ گفت: سرمایه گذاری در بیت کوین انجام نداده ام؛ اما آن را هم ناچیز تلقی نمی کنم و این دلیلی است که اعلام می کنم که نظرم در مورد بیت کوین باز است.
از سویی دیگر مدیر عامل بانک کردیت سوییس گفت: بیت کوین یک حباب سرمایه گذاری پُرمخاطره است و تنها دلیلی که امروز بیت کوین خرید و فروش می شود، کسب سود است و این تعریف دقیقی از سرمایه گذاری پُرمخاطره و تعریف درستی از وجود حباب در بازار سرمایه است. وی تصریح کرد: با توجه به شواهد تاریخی، چنین سرمایه گذاری پُرمخاطره ای به ندرت منجر به پایان خوشی می شود.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *