مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

مشوق های مالیاتی برای سهامداران بورس بزودی ارایه می شود

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: وزیر امور اقتصادی و دارایی بسته مشوق های مالیاتی پیشنهاد شده از سوی سازمان بورس برای حمایت از بازار را پیگیری کرده که در حال رسیدن به نتیجه است.
«شاهپور محمدی» امروز– سه شنبه- در حاشیه برگزاری لیگ ستارگان در جمع خبرنگاران یادآوری کرد: سودآوری شرکت ها، اقتصاد کشور را زنده نگاه می دارد و همه باید کمک کنند شرکت های بورسی که شفاف ترین وضع درآمدی را دارند، مالیات می دهند و اشتغالزایی دارند، ارتقا یابند.
وی ادامه داد: همچنین شرکت های بورسی باید برای تامین مالی ارزان که وظیفه بازار پولی و بورسی است در اولویت قرار گیرند.

** آمادگی بورس کالا برای عرضه ارز
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره منتفی شدن طرح عرضه ارز در بورس کالا گفت: بازار سرمایه تکلیف دارد بسترهای معاملات مانند ایجاد نماد و کد معاملاتی معامله گران را مهیا کند که به دولت اعلام کرد این آمادگی در بازار سرمایه فراهم شده است.
محمدی افزود: اما طبق قانون، اولویت با بانک مرکزی به عنوان متولی ارز کشور است اما همواره این آمادگی وجود دارد که از طریق سازوکار بورس اقدام شود.
وی ادامه داد: امیداریم بانک مرکزی در آینده به این جمع بندی برسد که از طریق بازار سرمایه، ارز عرضه شود.
محمدی درباره انتقاد از قیمت گذاری با دلار 4200 تومانی در بورس کالا گفت: بورس کالا آمادگی دارد هر قیمتی را که متولیان قیمت گذاری کشور اعلام کنند، اجرایی کند.
وی یادآوری کرد: اگر دستگاه هایی که وظیفه قانونی آنهاست قیمت پایه و نرخ ارز را تعیین کنند، بورس کالا همکاری می کند.

**کاهش نمادهای بسته بورسی
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در گذشته بیش از 60 نماد بسته داشتیم اما اکنون به هفت تا حداکثر 20 نماد کاهش یافته است.
به گفته وی، زمانی که صورت های مالی شرکت های متوقف مانند «های وب» به تایید مجمع برسد و ابهام سهامداران برطرف شود، مانعی در بازگشایی وجود نخواهد داشت.
وی یادآوری کرد دیگر نمادهای بسته هنوز صورت مالی نداده اند اما تاخیر در ارسال صورت های مالی از 40 مورد در ماه به 2 مورد رسیده است.
محمدی درباره تاسیس بورس بین المللی کیش نیز گفت: طرح را به شورای عالی بورس ارایه کرده و کار آن نهایی شده است و آیین نامه ای که باید اجرا شود به تصویب هیات وزیران می رسد.

**حمایت از بوس در دروان تحریم
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره برنامه های حمایت از بازار سرمایه در زمان تحریم گفت: طبق قانون، صندوق تثبیت می تواند فعالیت کند.
وی افزود: تلاش ها را برای حمایت از سرمایه گذاران خارجی به کار بستیم و بر این اساس، نسبت به ایجاد شفافیت و متنوع سازی صنایع اقدام کردیم.
تا پایان دی ماه 1396 شمار کدهای سهامداران خارجی در بازار سرمایه ایران به یک هزار و 13 کد رسید که به 43 کشور مربوط می شود.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد این اقدام ها به بین المللی شدن بازار سرمایه کمک می کند.
دومین لیگ ستارگان بورس با حضور 35 گروه دانشجویی با هدف فرهنگ سازی برای معاملات بازار سرمایه برگزار می شود.
در این مسابقات، گروه های دانشجویی با اعتبار اختصاص یافته از سوی سازمان بورس در فضای واقعی و کنترل شده تالار به معامله سهام اقدام می کنند.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *