مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

ثبت شرکت ساخت و ساز

 

مهندسان و پیمانکاران ساختمانی برای این که بتوانند به عقد قرار داد بپردازند و در پروژه های ساختمانی شرکت نمایند نیاز است که به ثبت شرکت بپردازند. فعالیت  شرکت  ساخت و ساز نیز در حوزه های گسترده ای انجام می شود. گاهی برای پروژه های ساختمانی بزرگ و چند واحدی لازم است که کار ساخت و ساز و انجام پروژه را به شرکت های ساخت و ساز بسپاریم تا از ایمنی کار اطمینان خاطر داشته باشیم. برای ثبت شرکت ساخت و ساز نیز همانند ثبت هر شرکت تجاری  و غیر تجاری دیگر نیز لازم است که مراحلی طی شود و در این مسیر نیز موسس یا موسسان شرکت باید مدارکی را جمع آوری نموده و به ارگان های مربوطه تسلیم نمایند.

هر چه اطلاعات شما راجع به مراحل قانونی و مدارک ثبت شرکت های عمرانی و ساخت و ساز بیشتر باشد بهتر می توانید این مسیر را طی نموده و اتلاف وقت جلوگیری نمایید. امروزه ساخت و ساز نیز به کاری بسیار پر سود تبدیل شده است و همین امر هم سبب شده است که افراد زیادی به سمت ثبت این شرکت روی آورند.

با توجه به اهمیت ثبت شرکت های ساخت و ساز یا عمرانی این مقاله را ارائه کردیم تا تمامی نکات مهم و ضروری را در قالب یک مقاله کاربردی به صورت مفصل خدمتتان ارائه نماییم. برای کسب اطلاعات جامع راجع به شرایط ثبت شرکت ساخت و ساز و مراحل و مدارک قانونی مرتبط به آن در ادامه مطلب همراه ما بمانید و هیچ نکته ای را از دست ندهید.

ثبت شرکت ساخت و ساز
ثبت شرکت ساخت و ساز

مراحل ثبت شرکت ساخت و ساز

شما برای ثبت شرکت ساخت و ساز می توانید یکی از قالب ها را انتخاب نموده و سپس به تاسیس شرکت بپردازید. انتخاب این که شرکت شما سهامی خاص باشد یا شرکتی با مسئولیت محدود و ….. کاملا به نظر و شرایط شما بستگی دارد. اما شرکت سهامی خاص و شرکتی با مسئولیت محدود دو تا از قالب های بسیار محبوب و پر طرفداری می باشد که انتخاب اکثریت خواهد بود. اگر قالب شرکت انتخابی شما شرکت سهامی خاص باشد لازم است نام و موضوع فعالیت شرکت را به صورت کامل و دقیق شرح دهید.

علاوه بر نام و حوزه فعالیت شرکت باید مدت شرکت، مکان اصلی و شعبه های دیگر و ….. نیز به صورت کامل مطرح گردد. سهام با نام و سهام بی نام باید مشخص شود. تعداد شرکا باید تعیین شده باشد. اگر تمامی شرایط فوق اعمال شود در نهایت موفق خواهید شد که شرکت ساخت و ساز یا شرکت عمرانی خود را در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت برسانید.

اما اگر می خواهید شرکتی با مسئولیت محدود ثبت کنید باید مدارک مربوطه جمع آوری شود اساسنامه به امضا شرکا برسد و سپس بعد از تکمیل کردن مدارک 15 یا 20 روز زمان انتظار است که باید صبر کنید تا نتیجه اعلام شود. در هر صورت برای ثبت هر شرکتی نیاز به شرایط مراحل و مدارک خاصی وجود دارد به همین سبب بهتر است که این مسیر را به تنهایی طی نکنید و از کمک متخصصان در این زمینه بهره مند شوید. یکی از شرکت های معتبری که می توانید روی کمک آن حساب باز کنید شرکت نوین ارقام ماندگار تراز می باشد.

شرایط انتخاب نام برای ثبت شرکت عمرانی

برای ثبت شرکت ساخت و ساز باید یک نام در نظر گرفته شود. که انتخاب نام مناسب برای شرکت نیز دارای قوانین خاصی می باشد. قبل از انتخاب نام حتما این نکات را مطالعه داشته باشید تا بتوانید برای شرکت عمرانی و ساخت و ساز خود یک نام بسیار مناسب را انتخاب نمایید. نام انتخابی شما برای شرکت عمرانی و ساخت و ساز باید فارسی و معنا دار لحاظ شود. نامی که انتخاب می کنید باید منحصر به فرد باشد به این معنا که قبلا توسط افراد دیگر این نام استفاده نشده باشد.

نام در نظر گرفته شده برای شرکت عمرانی حداقل سه سیلاب داشته باشد. انتخاب یک اسم خاص برای شرکت ساخت و ساز نیز حائز اهمیت می باشد. هر چه نامی که انتخاب می کنید خاص تر و منحصر به فرد تر باشد احتمال این که شرکت ساختمانی و عمرانی ثبت شود نیز بیشتر خواهد بود. با توجه به نکات ذکر شده در این مطلب سعی کنید که یک نام خوب برای شرکت ساخت و ساز خود انتخاب نمایید تا موفق تر عمل کنید.

اگر در انتخاب نام مناسب به راهنمایی نیاز پیدا کردید با مجموعه نوین ارقام ماندگار تراز تماس بگیرید و از این تیم تخصصی و حرفه ای بخواهید که در انتخاب نام مناسب شما را راهنمایی نمایند  و نکات مهم را در اختیار شما قرار دهند. در نهایت نیز چند نام به شما پیشنهاد خواهند کرد که می توانید از میان آن ها یکی را انتخاب نمایید.

مدارک ثبت شرکت عمرانی
مدارک ثبت شرکت عمرانی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت ساخت سازه یا شرکت عمرانی

برای ثبت شرکت ساخت و ساز جمع آآوری یک سری مدارک ضروری و حائز اهمیت است. برای شناسایی بهتر این مدارک این مطلب را از دست ندهید.   مدارک هویتی اولین و مهم ترین مدارکی می باشد که باید ارائه گردد. اگر تعداد شرکا بیشتر از یک نفر باشد باید مدارک هویتی و شناسایی تمامی شرکا را جمع آوری نموده و در سایت مورد نظر بار گذاری نمایید. اساسنامه و شرکت نامه نیز از جمله مدارکی می باشد که باید ارائه گردد.

دو نسخه از صورت جلسه ابز جمله مدارک ضروری می باشد که باید جمع آوری نمایید. برای این که هیچ یک از مدارک ثبت شرکت ساخت و ساز جا نیفتد و در کار شما وقفه ای ایجاد نشود بهتر است که این کار یعنی جمع آوری مدارک را به افراد متخصص و کاردانی بسپارید که سال هاست در این حوزه فعالیت داشته اند.

مجوز شرکت ساخت و ساز
مجوز شرکت ساخت و ساز

جمع بندی

امروزه بحث شرکت های ساخت وساز بسیار داغ و پر طرفدار شده است و به دلیل کسب سود و درآمد بالا افراد زیادی اشتیاق و تمایل پیدا کرده اند تا این شرکت ساخت و ساز را تاسیس نمایند. برای ثبت شرکت ساخت و ساز نیاز است که به قوانینی آشنا باشید و راجع به مراحل شرایط و مدارک مربوط به آن نیز اطلاعاتی داشته باشید.

که با مطالعه این مقاله کلیه این اطلاعات را کسب خواهید کرد. در صورت ابهام داشتن راجع به هر یک از این موارد می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *