مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

تسلیم بیش از ۱۳۸ هزار اظهارنامه مالیاتی در گیلان

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: صاحبان مشاغل استان گیلان تا پایان خرداد تعداد ۱۳۸ هزار و ۳۰۶ فقره اظهارنامه مالیاتی را به صورت الکترونیکی ثبت کردند.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: صاحبان مشاغل استان گیلان تا پایان خرداد تعداد ۱۳۸ هزار و ۳۰۶ فقره اظهارنامه مالیاتی را به صورت الکترونیکی ثبت کردند.

جواد انوری اظهار کرد: مالیات به عنوان مهم ترین ابزار سیاست مالی دولت در تدوین سیاست های اقتصادی کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، با بیان اینکه پرداختن به مقوله مالیات مستلزم ایجاد بستر و فرهنگ سازی مناسب است، افزود: باید پذیرفت تا زمانی که افراد یک کشور از اهمیت مالیات و کارکردهای آن غافل باشند، هرگز نمی توان انتظار داشت که آنان انگیزه کافی برای پرداخت داشته باشند.

وی تصریح کرد: باید با شفاف سازی و تبیین نقش مالیات در گرداندن چرخ اقتصادی کشور، راهکارهایی را که موجب افزایش اعتماد عمومی و میزان مشارکت مودیان در پرداخت مالیات می شود را اجرایی کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: سازمان امور مالیاتی در سال های اخیر کوشیده است تا با تحقق ایده تحول نظام مالیاتی در قالب طرح جامع مالیاتی، هم زمینه را برای افزایش شفافیت اقتصادی و رعایت عدالت مالیاتی فراهم کند و هم با ارائه خدمات الکترونیک، گامی در جهت کسب رضایتمندی مودیان بردارد.

انوری، در ادامه با بیان اینکه صاحبان مشاغل براساس قانون مالیات های مستقیم تا پایان خرداد سال جاری مهلت داشتند تا اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۶ خود را ارائه کنند، گفت: این دسته از مودیان مالیاتی استان گیلان در مهلت قانونی تعداد ۱۳۸ هزار و ۳۰۶ فقره اظهارنامه مالیاتی را به صورت الکترونیکی ثبت کردند.

وی یادآور شد: اشخاص حقوقی و دریافت کنندگان اجاره املاک نیز مکلف هستند تا پایان تیرماه سال جاری نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۵ خود از طریق سامانه سازمان امورمالیاتی کشور به آدرس «www.tax.gov.ir» اقدام کنند تا بتوانند از معافیت ها و تسهیلات مندرج در قانون بهره مند شوند.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان خاطرنشان کرد: مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار ۹۷ نیز از طریق سامانه مربوطه به آدرس «www.evat.ir» حداکثر تا ۱۶ تیرماه جاری است.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

 نکات کلیدی برای ایجاد استراتژی حسابداری مالیاتی موثر

حساب داری مالیاتی

حساب داری مالیاتی یکی از شاخه‌های مهم حسابداری است که به بررسی و تحلیل مالیات‌ها و تعیین میزان مالیات قابل پرداخت

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *