مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

۵ نکته‌ که حسابداران در مورد آینده حسابداری باید بدانند

امور مالی از فرآیندهای حسابداری سنتی دستی به شیوه‌های انعطاف‌پذیر، چابک و مبتنی بر تکنولوژی تغییر یافته است. حسابداری جدید، گزارش، تحلیل و آگاهی در زمان واقعی را برای مالکان و حسابداران تسریع بخشیده است.

خوش‌بینی زیادی در آینده حسابداری وجود دارد. تا سال ۲۰۲۰ پیش بینی می‌شود که بهره‌وری مالی دو یا سه برابر افزایش خواهد یافت و با این میزان بهره‌وری هزینه‌های سازمانی به میزان ۴۰ درصد کاهش می‌یابد.

از طرفی کارهای روتین جای خود را به تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته داده‌اند؛ مدیران در شغل‌های سازمانی نیاز به افرادی دارند که مغز متفکر و تحلیل‌گری داشته باشند.

همانطور که آمارها نشان می‌دهد زمان صرف شده برای تجزیه و تحلیل حساب‌وکتاب‌های حسابداری، از ۲۵٪ امروز به ۷۵٪ در آینده تغییر می‌کند.

این آمارها نشان می‌دهد که ارائه گزارشات دقیق و تجزیه و تحلیل اطلاعات در آینده حسابداری، هر روز بیش‌تر مورد اهمیت قرار می‌گیرد.

آینده ی حسابداری
آینده ی حسابداری

 

۸۲ درصد از مدیران CFO به نرم‌افزارهای حسابداری بعنوان آینده برنامه‌های تجاری خود می‌اندیشند

تحولات حسابداری دامن‌گیر دیجیتالی کردن بخش عظیمی از حسابداری و کسب و کار نیز شده است.

فن‌آوری‌هایی مانند رایانه‌های ابری، تلفن همراه، اتوماسیون و تجزیه و تحلیل‌ها، پیشرفت قابل توجهی در کارایی حسابداری ایجاد کرده است و ۸۲ درصد از مدیران CFO به نرم‌افزارهای حسابداری بعنوان آینده برنامه‌های تجاری خود می‌اندیشند.

بیشتر بخوانید »»» مشاور مالیاتی چیست؟

مشکلات روندحسابداری در گذشته

روند سنتی ضبط تا ثبت برای اقتصاد کسب و کار مدرن دیگر کارآمد نیست.

در بیش از بیست سال پیش برای سیستم‌های سفت و سخت مدل ضبط تا ثبت اطلاعات طراحی شده بود و  یک نگاه ابتدایی به رویکرد حسابرسان در زمان فعالیت‌های مالی نزدیک پایان دوره بود.

فرآیند ضبط تا ثبت یک فرآیند خطی است که مشابه خط مونتاژ عمل می‌کند.

با تعریف نتایج فقط در پایان دوره‌ی مشخص تولید می‌شود و در روز بعد از پایان دوره، مراحل آماده سازی، تجزیه و تحلیل و در نهایت ارائه نتایج، گزارش می‌شود.

این فرآیند در گذشته که یک سیستم قوی مالی برای ثبت لحظه‌ای اطلاعات وجود نداشت اثربخش بود.

اما در حال حاضر یک غفلت در ثبت اطلاعات می‌تواند به راحتی اثرات مخربی را در آینده حسابداری یک کسب‌وکار به وجود آورد.

آینده ی حسابداری
آینده ی حسابداری

طبیعت تجارت پرتلاطم امروز، تعداد معاملات قابل قبول و غیرقابل قبول را افزایش می‌دهد. ضبط گزارش، هزینه‌های قابل توجهی برای سازمان به همراه می‌آورد.

به جای استفاده از این روش سنتی پیشنهاد می‌شود که به سمت روش‌های مدرن حسابداری حرکت کنیم تا با موج آینده حسابداری همگام باشیم.

توانایی انجام وظایف در تکه‌های کوچک‌تر به صورت مکرر موجب کاهش حجم کار می‌شود.

توانایی ارزیابی یکپارچگی اطلاعات در هر لحظه از زمان و مانیتورینگ پیوسته برای خطاها، تقلب و ناکارایی را کاهش می‌دهد.

دسترسی لحظه‌ای به داده‌ها به حسابداران این امکان را می‌دهد تا تاثیر تغییرات مانند نوسانات ارز و یا داده‌های مالی به‌روز را در کسب‌وکارشان بررسی کنند.

مسلم است که این کار با ترکیبی از افراد، فرآیند و تکنولوژی انجام می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها روش‌هایی را برای اتوماسیون سازی گزارشات پیدا کرده‌اند، اما متاسفانه برخی هنوز با روش‌های زمانبر قدیمی کار خود را انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید »»» مالیات حقوق

نتیجه بینظیری از وضعیت مالی یک شرکت با روش‌های جدید ایجاد می‌شود. یک مدیر مالی می‌‎تواند در هر زمان و در هر جلسه‌ای، اطلاعات مالی را به صورت لحظه به لحظه ارائه دهد.

تصور کنید که تاثیر تصمیم‌گیری در استراتژی و کسب و کار چیست. حسابدار به جای گزارش فقط در زمان گذشته، آینده حسابداری را نیز می‌تواند پیش‌بینی کند.

آینده‌ای که برای یک کسب‌وکار روشن و قابل پیش‌بینی باشد مدیران و تصمیم‌گیرندگان یک شرکت را نیز چندین گام به سمت موفقیت پیش خواهد برد.
آینده ی حسابداری
آینده ی حسابداری
 بیشتر بخوانید »»» گزارش فصلی و ارزش افزوده در حسابداری شرکتی

پیش‌بینی آینده حسابداری

مانند سایر صنایع، حسابداری نیز در حال تغییر است و اگر شما به عنوان یک حسابدار در یک شرکت مشغول به کار باشید؛ شاهد حضور پررنگ تکنولوژی در حرفه‌تان هستید.

صنعت حسابداری جز اولین صنایعی است که تحت تاثیر رشد اطلاعات تکنولوژی پیشرفته قرار گرفته است. با حضور ابزارهای تکنولوژی مانند نرم‌ افزار حسابداری و مالی می‌توان به وضوح مشاهده کرد که چگونه فرآیندهای سخت و پر دردسر حسابداری آسان‌تر از گذشته انجام می‌شود و  از میزان خطاهای انسانی کاسته شده است.

با این حال، بر اساس تحقیقات اخیر، آینده حسابداری درخشان در گرو آن دسته از مشاغلی است که حرفه‌ای هستند. کسانی در این شغل‌ها حضور دارند که همواره در صدد پاسخگویی به سوالاتی همچون سوالات زیر هستند:

آیا شغل‌شان، برای آنها مناسب است؟ آیا این حرفه نیاز به یادگیری مهارت‌های به‌روز دارد

به عنوان یک حسابدار آینده حسابداری تحت تاثیر پنج نکته است که در اینجا به آن می‌پردازیم:

 

1- تکنولوژی کار را از شما نمی‌گیرد، اما نیاز است که هر چه سریع‌تر تغییر کنید

هرچه ماشین‌های یادگیری و هوش مصنوعی با سرعت بیشتری پیشرفت می‌کنند، شغل‌های حسابداری اداری در نهایت به پایان عمرشان نزدیک می‌شوند.

تکنولوژی مثل یک طوفانی است که به صورت نامحسوس به شغل شما نزدیک می‌شود. با این وجود، اگر به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شده است عمل کنید؛ جایگاه شغلی شما در معرض خطر قرار نمی‌گیرد.

آینده ی حسابداری
آینده ی حسابداری

زمان را از دست ندهید…

شما با یادگیری دانش جدید حسابداری می‌توانید در در حرفه‌ی خود یک متخصص به‎‌نام شوید. زمان را از دست ندهید و از همین امروز با حسابداری مدرن و شیوه‌های جدید حسابداری آشنا شوید.

کارمندان با کسب مهارت‌های خاص به هیچ عنوان جایشان را به کامپیوترها نخواهند داد، شغل‌هایی مانند مشاوران مالی و حسابداری، مدیران مالی، سرپرستان حسابداری و کارشناسان مالی تا ابد پایدار خواهند بود اگر با آخرین تغییرات علمی و تکنولوژی همراه باشند.

در اصول حسابداری ما متوجه شده‌ایم که مهارت‌های تخصصی، استعدادهای مطلوب را برای گسترش بخش‌های حسابداری می‌طلبد. از همین امروز برای پرورش استعدادهای خود در جهت ساخت آینده حسابداری بهتر برنامه‌ریزی و تلاش کنید.

 

2- امروز زمان مناسبی برای حسابداری است

شرکت‌های حسابداری در حال گسترش هستند و واحدهای حسابداری بسیاری در حال شکل گیری است.

بر اساس آماری که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد،  نرخ بیکاری حسابداران در دنیا به ۲٫۲ درصد کاهش یافته است.
بیشتر بخوانید »»» شرکت حسابداری ، موسسه حسابداری

در ایران نیز با اینکه اطلاعات دقیقی از میزان نرخ رشد و میزان اشتغال در هر رشته وجود ندارد، ولی نیاز شرکت‌ها به داشتن گزارشات مالی موثق و نظارت نیروهای متخصص حسابداری موجب شده است که بنا بر نظر متخصصان ۹٫۵% از دانشجویان در رشته حسابداری مشغول به تحصیل باشند و نسبت به سایر فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی همچون مدیریت یا مهندسی، وضعیت مناسب‌تری را  در بازار کار سپری کنند.

آینده ی حسابداری
آینده ی حسابداری

فرصت را غنیمت بشمارید…

نگرانی عمده صنایع در ۱۰ سال اخیر کمبود عمده حسابداران با کیفیت بوده است. هر کسب و کاری در وهله اول نیاز به استخدام حسابدار برای نظارت بر عملیات حسابداری خود دارد و از آن جایی که محاسبه و تعیین سود به یاری حسابدار انجام و مبنای محاسبات مالیات شرکت‌ها است، مراکز مختلف به شخص آشنا و متخصص در زمینه حسابداری نیاز دارند.

پس بازار کار حسابداری تشنه‌تر از دیروز نیاز به حضور حسابداران با کیفیت در عرصه کار است.

 

3- تحصیلات با کیفیت ضروری است

اگر شما می‌خواهید در حرفه‌تان متخصص شوید ضروری است که زمان و پولتان را صرف تحصیل کنید و مدارک معتبر حسابداری را از بهترین مراکز علمی دریافت نمایید.

خوشبختانه با وجود برنامه‌های آنلاین و زمانبندی کلاس‌های منعطف، این کار نسبت به گذشته آسان‌تر به نظر می‌رسد و شما می‌توانید علاوه بر اشتغال در کار به تحصیل نیز مشغول باشید. بعضی از شرکت‌ها حتی به شما در پرداخت هزینه آموزشی کمک می‌کنند، این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که موضوع آموزش در بسیاری از شرکت‌ها مهم تلقی می‌شود.

بیشتر بخوانید  »»» خدمات حسابداری | خدمات حسابرسی

4- تلاش کنید که منحصر به فرد باشید

اگر شما می‌خواهید یک متخصص در حرفه خودتان باشید، باید بتوانید ارزش افزوده برای خودتان و در کارتان ایجاد ‌نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم که در صورت امکان از کلاس‌ها یا سمینارهای حسابداری استفاده کنید، وجود یک استاد متخصص به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را افزایش دهید و سرعت رشد را در کارتان بیشتر کنید.

 

5- فرصت‌های جدید در شهرهای رو به رشد وجود دارد

همانطور که اقتصاد جهان تغییر می‌کند، نیاز به کارکنان با کیفیت در شهرهای مختلف دنیا نیز وجود دارد. برای مثال مسئله بهداشت امروزه موجب افزایش مراکز مراقبت بهداشتی در شهرهای مختلف دنیا مانند سن پیترزبورگ و مراکز فن‌آوری نوظهور مانند پروو شده است. همین امر فضای خالی و پرپتانسیل کار را در این مراکز بوجود آورده است.

حال شما اگر یک فرد کلیدی در حرفه‌ی خود باشید، بازارهای جدید همچون مراکز بهداشت جایی برای پیشرفت کاری شما خواهند بود.

آینده ی حسابداری
آینده ی حسابداری

از همین امروز برنامه‌ریزی برای حضور در دوره‌های آموزشی حسابداری در اتحادیه‌ها و انجمن‌های مالی و کلاس‌های آموزشی شرکت‌های معتبر حسابداری برای افزایش دانش اضافی داشته باشید. یادتان باشد که اهمیت حسابداری هرگز کاهش نخواهد یافت و فرصت‌های حرفه‌ی شما راهی برای پیشرفت کارتان است.

اگر این کارها را انجام دهید، اطمینان داشته باشید که شما برای آینده صنعت خود آماده هستید و نسل بعدی مشاوران حسابداری خود شمایید.

بیشر بخوانید »»» تشکیل پرونده کد اقتصادی

دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس :

ایمیلinfo@novinacc.com

تلفن ثابت : ۵۵۴۳۴۱۸۰ – ۵۵۴۳۴۱۶۳

تلفن همراه : ۰۹۱۲۸۴۳۲۷۷۳

آدرس : تهران، نبش اتوبان نواب، خیابان محبوب مجاز شرقی، پلاک 261، طبقه اول، واحد 5

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *