مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

آغاز همکاری های مالیاتی ایران و پرتغال

باامضای پیش‏نویس موافقت‌نامه اجتناب ازاخذ مالیات مضاعف بین ایران وپرتغال گام اول همکاری های مالیاتی برداشته شد.

به گزارش آریا بازار – اولین دور از مذاکرات کارشناسی مسئولان مالیاتی کشورمان با هیات مالیاتی پرتغال به میزبانی سازمان امور مالیاتی کشور از چهاردهم تا هفدهم آبان‏ماه سال جاری با هدف بررسی نحوه همکاری های مالیاتی برگزار گردید.
در این دور از مذاکرات 4 روزه، کارشناسان مالیاتی دو طرف، متن موافقت‌نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تبادل اطلاعات در مورد مالیات بر درآمد و سرمایه فیمابین دو کشور را بطور کامل مورد بحث و بررسی قرار دادند.
همچنین در روز پایانی دور اول مذاکرات کارشناسی، پیش‌نویس موافقت‌نامه مذکور توسط روسای دو هیات محمدقاسم پناهی، قائم مقام رئیس‏ کل سازمان امور مالیاتی کشورمان و ژوائو پدرو سانتوس، رئیس مرکز تحقیقات مالیاتی و امور گمرکی وزارت دارایی پرتغال امضاء شد.
اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در دو کشور، تبادل اطلاعات برای ارتقای شفافیت در رفتارهای مالیاتی دو کشور، هموارسازی فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری بالقوه، تقسیم حقوق مالیاتی نسبت به فعالیت‌های فرامرزی و جلوگیری از فرار مالیاتی از مهمترین محورهای گفتگو در این دور از مذاکرات بود و مقرر گردید پس از انجام مذاکرات تکمیلی برای رفع اختلافات باقیمانده و طی مراحل تشریفات قانونی به امضای عالی‌ترین مقام اقتصادی دو کشور برسد.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *