مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

10 کلید برای برنامه ریزی بهتر و پیش بینی مدیران اجرایی

10 کلید برای برنامه ریزی بهتر و پیش بینی مدیران اجرایی

یک شرکت متکی به چشم انداز مدیرعامل خود جهت حرکت  رقابتی صنعت خود و درک اینکه چگونه نیروهای خارجی می توانند

بر پیشرفت شرکت در دستیابی به اهداف خود تأثیر بگذارند، متکی است. فرایندهای بودجه بندی و پیش بینی شیوه ای است که

یک مدیر اجرایی ایده های خود را تشکیل می دهد و سپس این ایده ها را ساختار می دهد.

زمینه فعالیت موضوع فعالیت موسسه نوین ارقام ماندگار تراز انجام کلیه خـدمات مالی و حسابداری، مشاوره مـالی، مشاوره بیمه و مشاوره مالیاتی از قبیل تحریر دفاتر قانونی،تشکیل پرونده کد اقتصادی،شرکت حسابداری ، موسسه حسابداری،گزارش فصلی و ارزش افزوده در حسابداری شرکتی،خدمات حسابداری | خدمات حسابرسی تنظیم اظهارنامه مالیات عملکرد و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، صورت معاملات فصلی، تهیه لوایح و دفاعیه‌های مالیاتی و … می باشد.
یکی از رایج ترین اشتباهات در دنیای کسب و کار این است که از اصطلاحات “بودجه بندی” و “پیش بینی” استفاده شود. پیش بینی استفاده از تمام اطلاعات موجود و ایجاد دیدگاه برای اینکه چگونه این شرکت در سال آینده کار خواهد کرد، در حالی که بودجه بندی شیوه ای است که در آن شرکت مقاومت های خود را در صنعت خود برای تامین بودجه خود آینده خود است.
 
در حالی که این دو مفهوم مهم کسب و کار متفاوت هستند، آنها اصول مشترکی را که برای ایجاد موفقیت استفاده می شوند، به اشتراک می گذارند. به عنوان یک مدیرعامل، شغل شما این است که از این اصول برای توسعه ایده های عملی استفاده کنید که به اطمینان کامل نیاز دارد تا کل شرکت را به سمت جلو حرکت دهید.

بیشتر بخوانید:شرکت ها چقدر باید در حسابداری خود هزینه کنند؟

 ابتدا هدف را در ذهن داشته باشید

10 کلید برای برنامه ریزی بهتر و پیش بینی مدیران اجرایی
10 کلید برای برنامه ریزی بهتر و پیش بینی مدیران اجرایی

مدیران اجرایی موفق می دانند که فقط شماره ها را به پیش بینی ها و بودجه ها وصل نمی کنند تا ببینند کجا تعداد آن ها به پایان خواهد رسید. قبل از اینکه جزئيات هر طرح تجاری قابل اجرا باشد، مدیرعامل ابتدا باید قبل از اینکه برنامه را تکمیل کند، ابتدا می داند کجا می خواهد پایان یابد.
 
هر بودجه و پیش بینی، یک تاریخ انقضا دارد که معمولا یک سال پس از شروع برنامه است. اگر می خواهید رشد 20 درصدی داشته باشید، باید از این هدف شروع کنید و برای ایجاد بودجه ای که باید پیش بینی کنید، کار کنید.

هرگز به تنهایی کار نکن

هر عضو کارکنان فوری شما دارای تجارب و مهارت هایی است که می تواند در هنگام تلاش برای تکمیل بودجه و یا پیش بینی پیشرفت شما به نفع شما باشد. شما باید در داخل تیم خود کار کنید تا یک همکاری ایجاد کنید که می تواند منجر به ایده های نوآورانه ای شود که شرکت شما را به سمت اهداف مالی بلندمدت هدایت می کند.
 
جامع باشید
روند پیش بینی نیاز به مقدار قابل توجهی از جزئیات است که برای ایجاد انواع برنامه های تمرکز تجاری در طول سال استفاده می شود. اگر جزئيات را ناديده نگيريد، کل پيش بيني و بودجه مربوطه شما تا پايان سال مي تواند راه برود.
 
ایده جامع بودن با کار کردن به عنوان بخشی از یک تیم مرتبط است. هر عضو تیم باید مسئولیت داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که جزئیات خاص در همه برنامه های پیش بینی و بودجه بندی گنجانده شده است.

نترسید که به مصالحه بپردازید

10 کلید برای برنامه ریزی بهتر و پیش بینی مدیران اجرایی
10 کلید برای برنامه ریزی بهتر و پیش بینی مدیران اجرایی

بزرگترین مدیران اجرایی ترس از مصالحه این است که آنها باید چیزی را که یک عنصر کلیدی از دیدگاه آنها است، کنار بگذارند. اگر شما به درستی برنامه ریزی کنید، پیش بینی ها و بودجه های شما در خدمت چشم انداز شماست، حتی اگر شما بعضی از ایده های خود را پشت سر بگذارید.
 
به یاد داشته باشید که جریان نقدی و سود متفاوت هستند
هنگامی که شما برای سال مالی آینده پیش بینی می کنید، می توانید تعداد جریان های نقدی و پیش بینی های سود تقسیم شود. خط پایین شما می تواند به خوبی به عنوان بودجه خود را نهایی کنید، اما جریان نقدی می تواند به دلیل برنامه ریزی بد است.
 
سود شما می تواند منعکس کننده پول است که حتی هنوز صورت حساب نشده است، در حالی که جریان نقدی شما رنج می برد. این دو ایده را به صورت جداگانه نگهداری کنید و آنها را به عنوان مقادیر جداگانه در بودجه و پیش بینی های خود قرار دهید.
 
بهترین ابزار موجود را داشته باشید
اکثر مدیران اجرایی با هزینه و پیش بینی های خود به مسائل زمان می پردازند، زیرا از ابزارهای مناسب برای انجام کار استفاده نمی کنند. مدیران اجرایی هوشمند از مقدار زیادی از ابزارهای نرم افزاری موجود بهره مند می شوند که می توانند به ایجاد بودجه بندی و پیش بینی کارایی و دقیق تر کمک کنند.
 
داده های تاریخی 
این ایده که داده های تاریخی شما باید راهنمای شما برای بودجه ها و پیش بینی های سال آینده باشد، خطرناک گمراه کننده است. هر صنعت و شرکت از سال به سال تغییر می کند و با تکیه بر داده های سال گذشته برای ایجاد تعداد سال های دیگر، مشکلاتی را به دنبال دارد. از داده های تاریخی خود به عنوان یک ابزار برای کمک به توسعه اعداد استفاده کنید، اما بر روی آن داده های قدیمی به عنوان تنها راهنمای موفقیت شما تکیه نکنید.
 
مدیریت روند صنعت شما
مدیران اجرائی عاشق اعداد هستند زیرا اعداد به نوعی از داستان ها می گویند مدیران اجرایی می خواهند بشنوند. هر مدیر عامل، روند متفاوت صنعت را به طور متفاوتی تحت تاثیر قرار می دهد، اما این روند باید بخش قابل توجهی از فرایندهای بودجه بندی و پیش بینی شما باشد. اگر پیش بینی سود دو رقمی برای یک سال است که صنعت شما برای فروپاشی اقتصادی هدایت می شود، شما به برخی اطلاعات قانع کننده نیاز خواهید داشت تا ایده های خود را برای شرکت در سال مالی آینده به فروش برسانید.

بیشتر بخوانید:شرکت ها چقدر باید در حسابداری خود هزینه کنند؟

 باقی مانده انعطاف پذیر
هر بودجه و پیش بینی دارای یک بافر برای محافظت در برابر موانع پیش بینی نشده است، اما همیشه باید با انعطاف پذیری در نحوه راه اندازی بافرهای خود برای هر سال باقی بمانید. بافر شما باید در طول سال تغییر کند، همانطور که شروع به دریافت ایده ای بهتر در مورد روند روندهای صنعت می کنید.
 
گزینه های مالی خود را درگیر کنید
بودجه ها و پیش بینی ها طرح های تجاری پویا هستند که شامل چند بخش متحرک است. شما می توانید برای سالیان متمادی برای پروژه های خاص برنامه های خود را برنامه ریزی کنید، اما به یاد داشته باشید که این گزینه های بودجه را در صورت عدم رعایت درآمدهای خود برآورده می کنید.
 
source

دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

نکات مهم برای یک سرمایه گذاری موفق

پنج ویژگی یک نرم افزار حسابداری موفق

سرمایه فکری و رویه های حسابداری مدیریت

خدمات مشاوره مالی حسابداری مالی

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس :


ایمیل: info@novinacc.com

تلفن ثابت : ۵۵۴۳۴۱۸۰ – ۵۵۴۳۴۱۶۳

تلفن همراه : ۰۹۱۲۸۴۳۲۷۷۳

آدرس : تهران، نبش اتوبان نواب، خیابان محبوب مجاز شرقی، پلاک 261، طبقه اول، واحد 5

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *