مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

آیا اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه اجرایی می‌شود؟

طرح اخذ مالیات از واحد‌های خالی از سکنه یکی از موضوعاتی است که هر از چندگاهی مسئولین گذری به آن می‌زنند، ولی هنوز خبری از راه اندازی سامانه مربوط به این طرح نیست و یا به گفته مسئولین هنوز شرایط دریافت مالیات از واحد‌های خالی از سکنه فراهم نشده است.
آیا اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه اجرایی می‌شود؟
به گزارش افکارنیوز، موضوع دریافت مالیات از خانه‌های خالی از سکنه در چند سال اخیر مطرح شده و با توجه به لزوم اجرایی شدن این موضوع با افزایش تعداد واحد‌های خالی از سکنه خبر‌های ضد و نقیضی از اجرا و یا از عدم اجرا این طرح شنیده می‌شود.

این در حالی است که طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی با هدف کاهش تعداد واحد‌های خالی از سکنه و تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن مطرح شد، ولی با وجود نبود ساز و کار معین برای اجرا این طرح در هر سال با وعده‌های جدیدی هر ساله از سوی مسئولین رو به رو هستیم.

به علاوه پور ابراهیمی رئیس کمسیون اقتصادی مجلس در هفته‌های اخیر در حالی خبر از لغو اجرا طرح دریافت مالیات از واحد‌های خالی از سکنه را مطرح کرد که در روز‌های اخیر باز هم شاهد صحبت‌هایی در باره اجرایی شدن این طرح هستیم تا جایی که مسئولین وعده اجرا این طرح با قدمت چندین ساله را به سال آینده و به ایجاد ساز وکار لازم برای اجرایی شدن آن پیوند می‌زنند.

در این رابطه محسن سرحدی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، گفت: اجرا طرح اخذ مالیات از واحد‌های خالی از سکنه موجب می‌شود تا دلال بازی در این بازار کاهش یابد و عرضه و تقاضا به نسبت متعادل شود.

وی در این باره ادامه داد: جهت اجرایی شدن این طرح باید مسئولین ساز و کار ویژه‌ای در نظر بگیرند تا با استفاده از این ساز و کار و به وسیله راه اندازی سامانه واحد‌های خالی از سکنه به راحتی شناسایی شود.

بر اساس این گزارش حال باید دید با توجه به صحبت‌های ضد و نقیض مسئولین مبنی بر اجرا یا عدم اجرا طرح اخذ مالیات از واحد‌های خالی از سکنه چه آینده‌ای در انتظار این طرح با وجود سوداگری فراوان و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن وجود خواهد داشت.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *