مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

مهمترین عوامل مؤثر در افزایش یا کاهش بهره وری نیروی انسانی سال 1402

بهره وری منابع انسانی یکی از جنبه های مهم هر کسب و کاری است و به طور مستقیم بر موفقیت و رشد کلی تأثیر می گذارد. با این حال، دستیابی به سطوح بالای بهره وری نیازمند تلاش مشترک بین متخصصان منابع انسانی است. در حال عوامل زیادی وجود دارد که به بهره وری نیروی انسانی کمک می کنند اما حتی با وجود همه این عوامل، باز هم ممکن است بهره وری تحت تأثیر موانع واقعی یا درک شده قرار گیرد.

برای مثال؛ کارکنان انعطاف ناپذیر، سیاست های سازمانی، رقابت های شخصی، کسب  و کارهای رقابتی و افراد تأثیرگذار از جمله موانعی هستند که می توانند تأثیر منفی بر بهره وری داشته باشند. در هر صورت اگر می خواهید بیشتر با مهمترین عوامل مؤثر در افزایش یا کاهش بهره وری نیروی انسانی آشنا شوید، توصیه می کنیم تا پایان مطلب همراه ما بمانید.

افزایش بهره وری نیروی انسانی
افزایش بهره وری نیروی انسانی

 

عوامل افزایش دهنده بهره وری نیروی انسانی

در این قسمت از مقاله قرار است شما را با مهمترین عوامل مؤثر در افزایش بهره وری نیروی انسانی آشنا کنیم تا با شناخت آن ها، اقدامات بهتری انجام دهید و شاهد نتایج عالی تری باشید.

  • استفاده از هوش مصنوعی

فناوری های هوش مصنوعی، این پتانسیل را دارند که صنایع را متحول کنند و فرصت های بی سابقه ای را برای کسب  و کارها ایجاد کنند. با استفاده مؤثر از هوش مصنوعی در واقع می توان خیلی راحت فرآیندهای مختلف را سریع تر انجام داد و بهره وری نیروی انسانی را افزایش داد.

بیشتر بخوانید »»» مالیات حقوق

مدیران کسب  و کار می توانند از مدل های تحلیلی پیش  بینی  کننده مبتنی بر هوش مصنوعی برای پیش  بینی روند بازار، بهینه  سازی مدیریت موجودی و همچنین افزایش کارایی زنجیره تامین استفاده کنند. با گنجاندن هوش مصنوعی در فرآیندهای تصمیم گیری، سازمان ها خطرات را تا حد امکان کاهش می دهند، انتخاب های آگاهانه تری می گیرند و به نتایج بهتری برای کسب و کار خود دست می یابند.

علاوه بر این موارد هوش مصنوعی می تواند دقت تصمیم  گیری را تا 75 درصد افزایش دهد که همین تمر منجر به افزایش سودآوری خواهد شد. کمک گرفتن از هوش مصنوعی مزایای زیادی دارد و در اکثر مواقع می تواند موجب افزایش بهره وری نیروی انسانی شود. این فناوری می تواند به ارتقای مهارت کارمندان و افزایش مهار  های آن ها کمک کند و بهره وری کلی را بهبود بخشد. البته باید به صورت اصولی و مناسب از آن ها استفاده کنید تا بعدا به مشکل برنخورید.

تأثیر هوش مصنوعی در بهره وری نیروی انسانی
تأثیر هوش مصنوعی در بهره وری نیروی انسانی
  • مدیریت اصولی و مناسب

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که به بهره وری کمک می کند، جذب و حفظ کارکنان بسیار ماهر و با انگیزه است. مدیران شرکت و متخصصان منابع انسانی باید برای استخدام، پرورش و حفظ کارکنانی که دارای توانایی های استثنایی، خودانگیزه و خلاقیت هستند، با یکدیگر همکاری کنند.

ایجاد یک چارچوب مدیریتی مناسب و فراهم کردن منابع لازم برای اطمینان از این که حتی با استعداد ترین کارکنان می توانند به بهره وری مطلوب دست یابند، امری کاملا ضروری است. دقت داشته باشید بدون مکانیسم های مدیریتی مناسب و دسترسی به منابع ضروری، حتی کارمندان با عملکرد عالی هم نمی توانند به سطوح مطلوب بهره وری دست یابند.

مدیریت کسب و کار با افزایش بازدهی نیروی انسانی
مدیریت کسب و کار با افزایش بازدهی نیروی انسانی

مدیریت و رهبری، نقش بسزایی در تأثیر گذاری بر بهره وری دارند. مدیران کسب و کار مسئولیت مهمی در تعیین اهداف، اولویت ها و وظایف برای نیروی کار دارند. برنامه ریزی مداوم، استخدام کارکنان شایسته، رهبری موثر و انگیزه اقدامات کلیدی هستند که وقتی از طریق همکاری بین مدیران و متخصصان منابع انسانی به دست می آیند، شرکت را به سمت موفقیت سوق می دهند.

متاسفانه گاهی اوقات ناکارآمدی بسیاری از مدیران، مانع چرخه بهره وری می شود. در برخی موارد، متخصصان منابع انسانی باید مسئولیت توسعه و ارزیابی مدیران و رهبران، شناسایی افراد دارای عملکرد ضعیف و ایجاد تغییرات لازم را بر عهده بگیرند.

رشد کسب و کار با مدیریت نیروی انسانی
رشد کسب و کار با مدیریت نیروی انسانی
  • برنامه ریزی استراتژیک

برنامه ریزی استراتژیک جامع و انتخاب یک روش رقابتی مناسب، شانس موفقیت هر کسب و کاری را افزایش می دهد. همان طور که می دانید، موفقیت نیازمند تعهد است. اگر استراتژی و برنامه های یک شرکت به طور موثر و به خوبی درک شود، کارکنان نه تنها انگیزه بیشتری خواهند داشت، بلکه می توانند روی وظایف تعیین شده خود تمرکز کنند. شناخت و قدردانی از کارکنانی که به ارزش های سازمان پایبند هستند راه حل دیگری است که تعهد را تقویت می کند.

بیشتر بخوانید »»» خدمات حسابداری | خدمات حسابرسی

به طور معمول برای جلوگیری از کاهش بهره وری نیروی انسانی، تمامی واحدها و گروه های درون یک شرکت باید از مسئولیت های خود آگاه باشند. مدیران و رهبران وظیفه دارند اهداف کسب و کار را به وضوح مشخص کنند و با آن ها ارتباط برقرار نمایند.

مدیریت و ارزیابی دقیق

  • ارزیابی عملکرد

معیارهای عملکرد موثر و فرآیندهای گزارش دهی، اهداف فردی و گروهی را تقویت می کند. هر اقدامی که قابل اندازه گیری و گزارش باشد موثرتر خواهد بود. بنابراین، معیارهای عملکرد نه تنها تمرکز کارکنان را بر اهداف شان افزایش می دهد، بلکه بازخورد مناسبی را در مورد کارایی آن ها ارائه می دهد که در نهایت منجر به بهبود مستمر می شود.

بیشتر بخوانید »»» گزارش فصلی و ارزش افزوده در حسابداری شرکتی

  • مشوق های مالی

مشوق های مالی مستقیم که با عملکرد و اهداف همسو هستند به عنوان محرک های قوی عمل می کنند. آن ها نشان می دهند که کدام اقدامات ارزشمند تلقی می شوند. انگیزه های مالی گروهی و فردی، وقتی با عوامل غیر پولی ترکیب شوند، به طور قابل توجهی به افزایش تمرکز و بهره وری مستمر کمک می کنند.

  • مشوق های غیر مالی

مدیران و رهبران می توانند علاوه بر پاداش های پولی، مشوق های غیرمالی نیز برای کارکنان در نظر بگیرند. مشوق های غیر مالی باعث افزایش اشتیاق، انرژی، انگیزه و احساس وظیفه در کارکنان می شود. شناخت و قدردانی از کارکنان استثنایی و ایجاد فرصت های یادگیری از جمله مشوق های غیر مالی است که بهره وری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. متخصصان منابع انسانی باید اطمینان حاصل کنند که مدیران به طور موثر از انگیزه های غیر مالی استفاده می نمایند.

عوامل کاهش دهنده بهره وری نیروی انسانی

حال که به خوبی با عوامل افزایش دهنده بهره وری نیروی انسانی آشنا شدید، بهتر است با عواملی که موجب کاهش بهره وری منابع انسانی می شوند نیز آشنا شوید. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم نسبت به مطالب ذکر شده در این بخش، بی توجه نباشید.

  • عدم پشتیبانی و حمایت کارکنان

عدم حمایت و پشتیبانی، نمونه ای مهم از عوامل مؤثر در کاهش بهره وری نیروی است. در حال حاضر وظایف بسیار کمی وجود دارد که یک کارمند بتواند به طور کامل به تنهایی انجام دهد. به همین علت اگر کارکنان از سوی همکاران و سرپرستان خود حمایت نشوند، بهره وری فردی تا حدود زیادی کاهش می یابد.

ایجاد انگیزه در نیروی انسانی برای بهبود بازدهی
ایجاد انگیزه در نیروی انسانی برای بهبود بازدهی

در بسیاری از موارد، صنایع برای حفظ رقابت نیاز به افزایش سالانه بهره وری بین 10 تا 25 درصد دارند. صنایع امروزی نه تنها در محصولات بلکه در فرآیندهای تجاری نیز باید بر نوآوری تمرکز کنند. در حالی که بهبود فرآیندهای کسب و کار به تنهایی برای افزایش بهره وری کافی نیست، از متخصصان منابع انسانی انتظار می رود مشوق هایی ایجاد کنند که نوآوری مستمر را در بین کارکنان تشویق کند.

  • اشتراک نگذاشتن تجربیات

یادگیری از طریق آزمون و خطا، پیشرفت را کند می کند. اگر از کارکنان انتظار می رود که کارآمد ترین راه را برای انجام وظایف خود از طریق آزمون و خطا بیابند، احتمال افزایش اشتباهات افزایش می یابد. با این حال، در صورتی که افراد خارج از گروه تجربیات خود را به اشتراک نگذارند، بهره وری کارکنان به طور قابل توجهی کاهش می یابد. در کل متخصصان منابع انسانی، مسئولیت ایجاد فرصت هایی برای همکاری متقابل و به اشتراک گذاری دانش را دارند.

بیشتر بخوانید »»» مشاور مالیاتی چیست؟

  • عدم تسلط

عدم نظارت و تسلط می تواند تصمیم گیری را دچار اختلال کند و منجر به هدر رفتن منابع، کار مجدد و تمرکز ناکافی شود. از سوی دیگر، مدیریت بیش از حد دقیق و اجرای بیش از حد قوانین نیز بر تصمیم گیری و پیشرفت کارکنان تأثیر منفی می گذارد. به طور کلی توجه داشته باشید بهره وری بهینه زمانی حاصل خواهد شد که تعادل وجود داشته باشد و به کارکنان اجازه نظارت، کنترل و اختیارات تصمیم گیری کافی داده شود.

جلوگیری از کاهش بهره وری نیروی انسانی

سخن پایانی

حال که به خوبی با مهمترین عوامل مؤثر در افزایش یا کاهش بهره وری نیروی انسانی آشنا شدید، بهتر است بدانید برای به حداکثر رساندن بهره وری منابع انسانی، شرکت ها باید بر استخدام و حفظ کارکنان ماهر و با انگیزه، مدیریت و رهبری مؤثر، برنامه ریزی استراتژیک، تعیین هدف، ارتباطات واضح، اولویت  بندی منابع، ارزیابی عملکرد، مشوق های مالی، حمایت از کارکنان، همکاری، نوآوری، نظارت، تمرکز کنند. با اجرای این عوامل، شرکت ها می توانند محیطی ایجاد کنند که بهبود مستمر، افزایش تمرکز و بهره وری بهینه را از نیروی کار خود تقویت کند.


دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید

 

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *