مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

جهان اولی‌ها چقدر مالیات می‌دهند؟

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در گزارشی اعلام کرد بیش از یک چهارم حقوق خالص شاغلان کشورهای عضو این سازمان در سال ۲۰۱۷، صرف پرداخت مالیات شده است.

به گزارش ایسنا، گزارش مالیات بر دستمزد نشان می‌دهد متوسط نرخ مالیات فردی که شامل مالیات بر درآمد و سایر پرداختی‌های مربوط به مسائل امنیتی است، منهای هرگونه مزایای دریافتی تقسیم بر دستمزد خالص به طور میانگین در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی حدود ۲۵.۵ درصد بوده است. این میزان برای افراد فاقد فرزند که دستمزد متوسطی دارند، در سال‌های اخیر نسبتا ثابت باقی مانده است اما اختلاف زیادی بین کشورها وجود دارد و از ۱۵ درصد در شیلی، کره جنوبی و مکزیک تا بیش از ۳۵ درصد در بلژیک، دانمارک و آلمان متغیر است.

متوسط نرخ مالیات در ۱۳ کشور کاهش یافته و در شیلی و مجارستان به نسبت سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است. بیشترین افزایش نیز متعلق به جمهوری چک و ترکیه با ۰.۵ درصد و مکزیک با ۰.۴ درصد بوده است. بیشترین کاهش نیز در لوکزامبورگ با منفی دو درصد و فنلاند و ایسلند با منفی ۰.۶ درصد و منفی ۰.۵ درصد بوده است.

تا پایان سال ۲۰۱۷، بیشترین میزان متوسط مالیات پرداختی به دستمزد دریافتی، متعلق به بلژیک با ۴۰.۵ درصد، آلمان با ۳۹.۹ درصد و دانمارک با ۳۵.۸ درصد بوده است در حالی که کمترین نرخ متعلق به شیلی با ۷ درصد، مکزیک با ۱۱.۲ درصد و کره جنوبی با ۱۴.۵ درصد است.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *