مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

تهیه صورت های مالی در حسابداری

تهیه صورت های مالی در حسابداری
تهیه صورت های مالی در حسابداری

تهیه صورت های مالی در حسابداری

اطلاعاتی از مجله حسابداری شما و سرفصل کلی شما در تهیه صورتهای مالی کسب و کار شما استفاده می شود: بیانیه سود، بیانیه ای از درآمد حفظ شده، ترازنامه و گزارش جریان نقدی. اطلاعاتی از بیانیه قبلی برای توسعه بعدی استفاده می شود.

1 نحوه تهیه گزارش درآمد

کسب و کار بررسی اسناد با مشتری
بیانیه سود، همچنین به عنوان بیانیه سود و زیان شناخته شده است، تقریبا به طور منحصر به فرد مهم است، زیرا نشان می دهد که سودآوری کلی شرکت شما برای دوره زمانی مورد نظر است. اطلاعات مربوط به درآمد و هزینه های فروش از هر دو مجله حسابداری و سرشماری عمومی برای تهیه صورت سود استفاده می شود. این درآمدها از منابع درآمد اولیه، مانند فروش محصولات شرکت نشان می دهد. این همچنین درآمد حاصل از منابع ثانویه را نشان می دهد: اگر زیرمجموعه شرکت بخشی از محل کسب و کار خود باشد، این درآمد ثانویه است. بیانیه درآمد نیز نشان می دهد که هر درآمد در دوره زمانی مورد سوال از دارایی ها، مانند سود حاصل از فروش تجهیزات و یا درآمد بهره است.

بیانیه درآمد همچنین هزینه های کسب و کار برای دوره زمانی را شامل هزینه های اولیه، هزینه های فعالیت های ثانویه و، در نهایت، زیان های هر فعالیت، از جمله استهلاک فعلی را نشان می دهد. یکی از چیزهایی که باید در مورد استهلاک نشان داده شده در بیانیه ی درآمد بدانید این است که آن را فقط برای استهلاک در طول دوره زمانی مورد سوال، نه صرفه جویی کامل از یک مورد از زمان خرید دارایی بیانیه انتفاعی سود خالص یا سود است. درآمد خالص یا توسط شرکت برای رشد حفظ می شود و یا به عنوان سود سهام به صاحبان شرکت و سرمایه گذاران پرداخت می شود، بسته به سیاست سود سهام شرکت.

2 اعلامیه سود دستمزد را آماده کنید

تهیه صورت های مالی در حسابداری
تهیه صورت های مالی در حسابداری

بیانیه ای از درآمد های ناپیوسته، صورت حساب دوم مالی است که باید در چرخه حسابداری تهیه کنید. سود خالص یا ضرر باید قبل از اینکه درآمد بی نهایت آماده شود، محاسبه می شود. پس از رسیدن به صورت سود و زیان خود از صورت حساب درآمد، می توانید این بیانیه را برای دیدن آنچه که درآمد کل درآمد شما حفظ شده است و چقدر به سرمایه گذاران خود در سود سهام پرداخت کنید، در صورت وجود. این بیانیه نشان دهنده توزیع سود است که توسط شرکت حفظ می شود و به عنوان سود سهام توزیع می شود. همانطور که از نام میگوییم، مقدار درآمد حفظ شده، سود سالیانه است که شرکت برای رشد به دست میآورد، که متمایز از درآمدهایی است که حفظ نمیشود اما به سهامداران به عنوان سود سهام یا به سایر سهامداران به عنوان سهم توزیع سود سودمند است.

3 برگه تعادل را آماده کنید

ترازنامه بیانیه مالی است که موقعیت مالی شرکت را در یک نقطه معین در زمان نشان می دهد – آخرین روز چرخه حسابداری. این بیانیه ای است که نشان می دهد چه چیزی شما را دارا می باشد و چه چیزی بدهکار (بدهی ها و حقوق صاحبان سهام). دارایی های شما باید بدهی های خود را به اضافه سرمایه خود یا مالکیت خود را برابر داشته باشند. از دارایی های خود برای خرید دارایی خود استفاده کرده اید. ترازنامه وضعیت مالی شرکت شما را با توجه به دارایی ها و بدهی ها / اوراق بهادار در یک زمان معین نشان می دهد.

مقالات موجود در ترازنامه از سرفصل عمومی آمده و قالب آن معادله حسابداری را نشان می دهد. دارایی، بدهی و حقوق صاحبان سهام در آخرین روز از چرخه حسابداری بیان شده است.یادداشتی در مورد استهلاک: در مقایسه با استهلاک که در گزارش سود صورت گرفته است، استهلاک نشان داده شده در ترازنامه – که یک تصویر کلی از شرکت در پایان دوره حسابداری است – مجموع استهلاک انباشته از روز مورد به حال حاضر به دست آورد.

4 گزارش از جریان نقدی را آماده کنید

تهیه صورت های مالی در حسابداری
تهیه صورت های مالی در حسابداری

حتی اگر شرکت شما سود خود را به دست آورد، ممکن است کوتاهی کند زیرا شما پول نقد کافی ندارید، بنابراین برای تهیه گزارش سود و تابلوی آماده سازی صورتحساب جریان نقدی نیز مهم است. در این بیانیه، دو دوره زمانی از اطلاعات مالی را مقایسه می کند و نشان می دهد که چگونه در مدت زمان این دوره های زمانی، در حساب های درآمد، هزینه، دارایی، بدهی و حقوق سهام تغییر کرده است.

بیانیه جریان های نقدی باید آخرین بار آماده شود، زیرا اطلاعات مربوط به هر سه اظهارنامه مالی پیشین آماده می شود. این بیانیه جریانهای نقدی را به جریان های نقدی عملیاتی، جریان نقدی سرمایه گذاری و جریان نقدینگی تقسیم می کند. نتیجه نهایی، تغییر خالص جریانهای نقدی برای یک دوره زمانی خاص است و به مالک یک تصویر بسیار جامع از موقعیت نقدی شرکت می دهد.

بیانیه جریان نقدی نشان می دهد که موقعیت مالی شرکت به صورت نقدی، نه به عنوان یک اصل تعهدی. اساس پول نقد، درآمد واقعی دریافت شده از طرف مشتریان شرکت در بیشتر موارد است. مبنای تعهدی نشان می دهد که درآمد زمانی که درآمد کسب می شود ثبت می شود. اگر یک شرکت شرایط صدور صورت حساب را گسترش داده است، مانند 30 روز خالص، 60 روز 1 درصد، این دو روش می تواند نتایج بسیار متفاوت را تولید کند.

سخن نهایی

یک بیانیه مالی می تواند برای یک شرکت برای هر زمان و در هر لحظه ای آماده شود. برخی از شرکت ها ماهانه برای ارائه گزارش مالی از وضعیت مالی شرکت استفاده می کنند. شرکت های دیگر دوره های حسابداری طولانی تر دارند. اظهارنامه های مالی باید در پایان سال مالیه شرکت تهیه شود.
source

دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس :


ایمیلinfo@novinacc.com

تلفن ثابت : ۵۵۴۳۴۱۸۰ – ۵۵۴۳۴۱۶۳

تلفن همراه : ۰۹۱۲۸۴۳۲۷۷۳

آدرس : تهران، نبش اتوبان نواب، خیابان محبوب مجاز شرقی، پلاک 261، طبقه اول، واحد 5

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *