مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

ثبت موسسه آموزشی

بحث آموزش همواره یکی از موارد مهم در میان تمامی اقشار جامعه بوده است. همچنین یکی از مراکزی که بیشترین نقش را در آموزش اقشار مختلف جامعه دارد موسسه آموزشی می باشد. امروزه بحث آموزش تنها به یک گروه سنی خاص اختصاص پیدا نمی کند بلکه تمامی سنین را در بر می گیرد. روش های آموزشی و موسسات آموزشی بسیار زیادی وجود دارند. برای ثبت موسسات اموزشی نیز باید مراحلی طی شود و قوانینی دارد که باید رعایت شود.

آموزشاتی که توسط موسسه های آموزشی ارائه می شود نیز دارای انواع مختلفی می باشد. مثلا برای کسانی که دوست ندارند برای آموزش از خانه خود بیرون روند و یک مسیری را برای رسیدن به کلاس های آموزشی طی نمایند. برای این افراد بهترین راه دریافت آموزشات غیر حضوری می باشد. این افراد می توانند در موسسه آموزشی ثبت نام نموده و از بخش غیر حضوری آن کلاس های خود را انتخاب نمایند. اگر شما هم جز ان دسته از افرادی هستید که می خواهید یک موسسه آموزشی ثبت نمایید باید نکاتی را بدانید. یکی از مهم ترین نکات در ابتدای مسر ثبت موسسه آموزشی این است که شما نیاز به دریافت مجوز خواهید داشت.

این مجوز رسمی را نیز باید از وزارت فرهنگ و ارشاد و وزارت علوم و آموزش و پرورش دریافت نمایید. تنها هنگامی می توانید موسسه اموزشی خود را تاسیس نمایید که این سه وزارت خانه دستور آن را صادر کرده باشند. بعد از این که از این سه وزارت تائیدیه لازم برای تاسیس موسسه آموزشی را دریافت کردید باید سایر مراحل آن را پیگیری نمایید.

ثبت موسسه آموزشی
ثبت موسسه آموزشی

انواع موسسه آموزشی

قبل از این که به ثبت موسسه آموزشی بپردازید بهتر است که با انواع موسسات آموزشی آشنایی کاملی پیدا کرده باشید. موسسات آموزشی از آن جایی که معامله ای را در بازار به انجام نمی رسانند جز شرکت های غیر تجاری دسته بندی خواهند شد. به صورت کلی می توان موسسات آموزشی را به دو گروه تقسیم بندی نمود. گروه اول موسسات آموزشی هستند که به قصد کسب سود و درآمد تاسیس می شوند و می خواهند که از فعالیت های آموزشی خود سود بسیار زیادی را کسب نموده و سپس میان اعضا تقسیم نمایند. اما گروه دوم موسسات آموزشی با هدف کسب سود تشکیل نمی شوند و هدف از شکل گیری چنین موسساتی ارزشمندی و اهمیت آموزش در جامعه می باشد.

همان طور که در قسمت قبلی نیز به آن اشاره مختصری داشتیم برای ثبت هر موسسه آموزشی نیاز است که مجوز تاسیس آن را از وزارت های فرهنگ و ارشاد و علم و آموزش و پرورش دریافت نمایید. تنها با داشتن مجوز قادر خواهید بود که یک موسسه آموزشی را تاسیس نمایید. برای دریافت مجوز از وزارت خانه های مربوطه می توانید حوزه فعالیت آموزشی خود را به همراه خدماتی که قصد ارائه ان را دارید توضیح دهید تا با اهداف شما بهتر آشنا شوند.

مثلا مشخص کنید که حوزه فعالیت آموزشی شما در راستای کنکور است یا در مقاطع بالاتر ارشد و دکتری قصد فعالیت دارید. برای دریافت مجوز توصیه می کنیم که اهداف و فعالیت های خود را به صورت واضح بیان نمایید. برای این که موفق شوید مجوز ثبت موسسه آموزشی را بگیرید لازم است که مدارکی را ارائه نمایید که در ادامه راجع به این مدارک توضیحاتی ارائه شده است.

مدارک لازم برای ثبت آموزشگاه

برای ثبت موسسه آموزشی نیز همچون ثبت هر شرکت تجاری و غیر تجاری نیاز است که مدارکی را جمع آوری نمایید. در این قسمت سعی داریم تا کلیه این مدارک را به شما معرفی نماییم تا وقت گرانبهای خود را صرف یافتن این مدارک ننمایید بلکه به سرعت آن ها را آماده کنید. مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی هوشمند از مهم ترین و اصلی ترین مدارکی می باشد که لازم است ارائه شود. اگر تنها یک شخص می خواهد به ثبت موسسه آموزشی بپردازد لازم است که مدارک هویتی همان یک نفر ارائه شود. ولی گاهی چند نفر برای ثبت موسسات آموزشی سهیم هستند که در این صورت باید مدارک هویتی تمامی این افراد ارائه گردد.

هزینه ثبت موسسه آموزشی
هزینه ثبت موسسه آموزشی

داشتن کارت پایان خدمت از جمله مدارک ضروری می باشد که باید ارائه گردد. برای ثبت موسسه آموزشی باید یک مکان در نظر گرفته شود و مشخصات آن مکان نیز به صورت کامل ارائه شود تا مورد بررسی قرار بگیرد. کارشناسان از مکان معرفی شده شما بازدید خواهند کرد و اگر شرایط مناسب برای امر آموزش را داشته باشد تائیدیه ان صادر خواهد شد. سعی کنید که یک مکان مناسب را برای موسسه آموزشی خود در نظر داشته باشید که بعدها دچار مشکل نشوید. یک فرم تعهد نامه وجود دارد که باید به امضای تمامی شرکا برسد. قبل از اقدام لازم است که نسبت به دریافت پروانه تاسیس اقداماتی را به انجام برسانید. در نهایت هم آگهی باید در یک روزنامه چاپ شود و یک نمونه از آن روزنامه نیز ارائه گردد.

شرایط ثبت موسسه آموزشی

شما برای ثبت موسسه آموزشی باید شرایطی را داشته باشید و مطابق با قوانین پیش بروید. یکی از این قوانین مربوط به ثبت موسسات آموزشی این است که تعداد شرکای موسسه آموزشی باید بیشتر از یک نفر باشد. همچنین یک حداقل سرمایه نیز برای آن مشخص شده است که شرکا باید این میزان سرمایه را داشته باشند. حداقل سرمایه در نظر گرفته شده برای ثبت موسسات آموزشی حداقل صد هزار تومان می باشد.

مدارک ثبت موسسات آموزشی
مدارک ثبت موسسات آموزشی

از شرایط دیگر ثبت موسسه آموزشی این است که شرکا باید از قبل یک مکان مناسب را در نظر گرفته باشند تا بتوانند درخواست خود را ثبت نمایند. از جمله شرایط دیگر برای ثبت یک موسسه آموزشی اخذ مجوز مربوطه می باشد. فرم صورت جلسه و داشتن اساسنامه نیز از ضروریت کار است که مطابق با آن حدود اختیارات و وظایف شما مشخص خواهد شد. برای کسب آگاهی بیشتر راجع به ثبت موسسه آموزشی به سایت نوین ارقام ماندگار تراز مراجعه فرمایید و نکات موجود را مطالعه کنید.

کلام پایانی

امروزه با توجه به این که امر آموزش در میان تمامی اقشار جامعه فراگیر شده است تمایل افراد به ثبت موسسه آموزشی دو چندان شده است. از این رو تصمیم گرفتیم که مطلبی را به ثبت موسسات آموزشی اختصاص دهیم تا با آگاهی کامل در این راه قدم بگذارید و نسبت به شرایط مدارک و مراحل و هزینه آن اطلاعات کاملی داشته باشید.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *