مشاوره رایگان : ۸۸۳۰۷۶۳۹ /۸۸۸۶۰۳۲۱ / ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

رسوایی های حسابداری

رسوایی های حسابداری، حسابداری ساختگی و تقلب همواره وجود دارند بطوریکه گستره آنها در تمامی عصر ها و کشور ها وجود داشته و از بین النهرین باستان تا جنوب دریای بابل در سال1720 تا انرون و پارمالات امروزی می باشد. بنابراین سرمایه گذاران ، اعتبار دهندگان و تمامی ذینفعان هر کدام به نوبت خود نگران منافع خود در شرکت ها می باشند. با توجه به اینکه رقم سود جهت اتخاذ تصمیم های اقتصادی ، پاداش دهی، ترفیع، اخراج و ابقاء مدیران متاثر می باشد، این امر سبب نگرانی مدیران از آینده شرکت، پاداش و آینده شغلی می شود. پر واضح است رقم سود از عوامل زیادی تاثیر می پذیرد. مدیریت سود به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که مدیر را در راه نیل به اهداف از پیش تعیین شده خود راهنمایی می کند و حسابداری ساختگی مجموعه روش هایی است که جهت رسیدن به این هدف وی را یاری می کند. بطور کلی مدیریت سود و حسابداری ساختگی هر دو یک عمل با نام های متفاوت هستند.

در ادامه ابتدا به تبیین مفاهیم مستتر در سود ، مدیریت سود و حسابداری ساختگی ، انگیزه ها و روش های اجرای آن پرداخته می شود.

جهت مشاهده ادامه مقاله می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمائید

[button style=”btn-info” url=”https://novinacc.com/wp-content/uploads/2018/04/hesabdarisakhtegi.pdf”]لینک دانلود[/button]

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

 نکات کلیدی برای ایجاد استراتژی حسابداری مالیاتی موثر

حساب داری مالیاتی

حساب داری مالیاتی یکی از شاخه‌های مهم حسابداری است که به بررسی و تحلیل مالیات‌ها و تعیین میزان مالیات قابل پرداخت

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *