مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

رسیدگی به شکایات مالیاتی تا 5 میلیارد ریال به استان ها واگذار شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: رسیدگی به شکایات مالیاتی اشخاص حقیقی تا سقف 500 میلیون ریال و اشخاص حقوقی تا سقف پنج میلیارد ریال از سوی وزارتخانه به استان ها واگذار شده است.
هاشم مظفری روز دوشنبه در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل افزود: بر اساس دستور و تفویض اختیار وزیر امور اقتصادی و دارایی از امسال هیات ماده 251 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم در ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ‌ها تشکیل می‌شود.
وی با بیان اینکه این برای نخستین بار است که چنین اختیاری به استان ها داده می شود، اظهار کرد: هدف از این کار تامین حقوق مودیان و ساماندهی و تسریع در رسیدگی به امور آنهاست.
وی با اشاره به اینکه هیات منتخب رسیدگی در مراکز استان ها اعتراض مودیان مالیاتی به مالیات‌های قطعی شده اعم از مالیات ‌های مستقیم و غیرمستقیم را بررسی خواهد کرد، بیان کرد: تمرکز زدایی در رسیدگی به اعتراض های مودیان مالیاتی، کاهش زمان رسیدگی ها، کاهش قابل توجه هزینه ها در فرایند رسیدگی به پرونده ها، توجه به حقوق شهروندی، عزم جدی دولت برای حل برخی مسائل و مشکلات مالیاتی و افزایش رضایتمندی مردم از جمله مزایای اجرای این طرح است.
مظفری با قدردانی از مقام عالی وزارت امور اقتصاد و دارایی به دلیل اعتماد به هیات ‌های استانی گفت: رعایت عدالت در فرآیند صدور احکام و نیز دوری از گرایش ‌های سیاسی و سازمانی از اولویت های هیات رسیدگی خواهد بود و امیدواریم این هیات بتواند با خدمات بهتر و مطلوب باعث افزایش رضایتمندی مردم شود.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *