مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

ثبت شرکت گردشگری

این روزها صنعت گردشگری از اهمیت زیادی برخوردار بوده و جزو صنایع سودآور در سراسر جهان به شمار می رود. یکی از مهم  ترین و اصلی ترین اقداماتی که در این راستا صورت می گیرد، ثبت شرکت گردشگری است.

از این  رو اگر شما هم به گردشگری علاقه دارید یا این که می خواهید شرکت گردشگری خود را ثبت کنید، بهتر است در ادامه مقاله نیز همراه ما بمانید تا بیشتر به بررسی مؤسسات گردشگری بپردازیم و اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار دهیم.

ثبت شرکت گردشگری
ثبت شرکت گردشگری

نحوه ثبت شرکت گردشگری در کشور ایران

با توجه به افزایش تعداد مسافران خارجی و داخلی در سال های اخیر، میان شرکت های گردشگری رقابت بسیار نزدیکی به وجود آمده  است و هم  اکنون، افراد بی شماری در این حوزه فعالیت می کنند.

ثبت شرکت گردشگری نیز مانند سایر شرکت ها دارای یک سری فرآیند مشخص و شفاف بوده که لازم است آن ها را به خوبی طی کنید تا بدون مشکل به خواسته تان برسید.  توجه داشته باشید دفاتری که بدون مجوز در این حوزه فعالیت دارند، جریمه می شوند و اگر در زمان لازم برای ثبت شرکت گردشگری خود اقدام نکنند، دفاترشان بسته خواهد شد و دیگر اجازه کار به آن ها داده نمی شود.

نحوه ثبت شرکت گردشگری در کشور ایران
نحوه ثبت شرکت گردشگری در کشور ایران

به  طور کلی اگر صنعت گردشگری را جدی بگیرید، می توانید موفقیت چشمگیرتری در این عرصه به دست آورید. پس جهت فعالیت در این زمینه فراموش نکنید که مراحل لازم را به  صورت قانونی طی نمایید تا کارتان از نظر قانونی به رسمیت شناخته شود.

انجام ثبت شرکت در مجموعه نوین ارقان به صورت فوری
انجام ثبت شرکت در مجموعه نوین ارقان به صورت فوری

ناگفته نماند که تمام ارائه دهندگان خدمات سیاحتی، جهانگردی، مسافرتی و تفریحی باید جهت گرفتن مجوز فعالیت رسمی و تأسیس، به وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و همچنین گردشگری مراجعه نمایند.

بنابراین پیش  از انتخاب شاخه و نوع فعالیت شرکت، حتماً شرایط هر کدام از آن ها را با دقت مورد بررسی قرار دهید تا بعداً به مشکل برنخورید. برای این  که مراحل ثبت شرکت گردشگری را راحت تر انجام دهید، می توانید به سایت novinacc.com وارد شوید.

مدارک لازم جهت راه اندازی شرکت گردشگری 

افرادی که قصد ثبت این نوع شرکت را دارند، باید برای پیش بردن مراحل مورد نیاز، یک سری مدارک ضروری را ارائه دهند. به  همین دلیل هم در این قسمت اصلی  ترین موارد را نام برده ایم تا آسان تر شرکت گردشگری خود را ثبت نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت گردشگری 
مدارک لازم جهت راه اندازی شرکت گردشگری 
  • کپی کارت ملی تمام اعضای تنظیم اساس نامه
  • کپی شناسنامه
  • اقرارنامه و اظهارنامه اخذ مجوزهای ضروری جهت فعالیت در این زمینه
  • جواز تأسیس شرکت موردنظر

شرایط تاسیس شرکت گردشگری

تأسیس شرکت گردشگری نیازمند برخی شرایط خاص بوده که تمام کارآفرینان و مشاغل فعال در صنعت شرکت گردشگری، باید آن ها را به  خوبی بشناسند. تمام فعالیت ها و کارهای این نوع شرکت ها در ایران، طبق قوانین و مقررات نظارت بر فعالیت  دفترهای جهانگردی، سیاحتی و مسافرتی انجام می شود.

شرایط تاسیس شرکت گردشگری
شرایط تاسیس شرکت گردشگری

در این آیین  نامه شرایطی همچون ارائه محل مناسب جهت دفتر کار، سپردن تضمین، معرفی مدیر فنی، عدم اعتیاد، تابعیت ایران، عدم سوء پیشینه کیفری، داشتن سابقه کار مفید، ارائه نشان و نام دفتر ذکر شده است.

انواع شرکت های گردشگری

همان  طور که در بخش های قبلی هم گفته شد، شرکت های گردشگری دارای انواع مختلفی هستند و شما باید قبل  از ثبت شرکت گردشگری، متناسب با شرایطی و اهدافی که دارید، مطلوب ترین گزینه را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید نظارت بر فعالیت دفاتر شرکت های گردشگری بر عهده وزارت خانه بوده و اگر زمانی مرتکب تخلفی شوید، مورد مجازات قرار خواهید داد.

بهترین راه جهت ثبت شرکت های گردشگری نیز ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص است. شما می توانید از بین این گزینه ها، بهترین روش را برای خود انتخاب کنید.

انواع شرکت های گردشگری
انواع شرکت های گردشگری

کلام آخر

بدون شک برای شروع هر فعالیت تجاری، باید مجوزهای لازم را دریافت کنید زیرا این مجوزها به  عنوان یک اجازه  نامه جهت فعالیت در حوزه قانون به حساب می آیند و اگر آن را دریافت نکنید، نمی توانید کارتان را به  صورت قانونی پیش ببرید. همان  طور هم که متوجه شدید، شرایط ثبت شرکت گردشگری اصلاً دشوار نیست و هر کسی می تواند به  سادگی و در سریع  ترین زمان ممکن کارهای ضروری را انجام دهد.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *