مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

انواع خدمات حسابداری

انواع خدمات حسابداری به عنوان خط مشی هر کسب و کار توصیف شده است. مردم در حال نظارت بر موجودی، ضبط فروش یا بررسی تناقضات حساب خود هستید، و از این رو با حساب و حسایداری آشنایی دارند. اما حسابداران حرفه ای برای انجام روال های مشابه آموزش داده شده اند، و در این موضوع و روش ها سازمان یافته تر، دقیق تر و موثر تر عمل می کنند.

برخی از صاحبان کسب و کار به حسابداری به عنوان ضبط و محاسبات ساده نگاه می کنند، اما زمانی که آن ها به چگونگی و پیچیده گی کار های آن ها و نتیجه می نگرند شگفت زده می شوند. انعطاف پذیری حسابداری اجازه می دهد تا آن ها یکی از خدمات قابل انطباق با کسب کار ها باشد .

در اینجا برخی از  رایج ترین انواع خدمات حسابداری موجود در بازار اشاره می شود.

انواع خدمات حسابداری

حسابداری عمومی

حسابدارانی که به طور انحصاری به یک شرکت وابسته نیستند، کسانی هستند که حسابداری عمومی را انجام می دهند. برخی از فرایندهای مربوط به حسابداری عمومی عبارتند از تهیه، بررسی و ممیزی صورتهای مالی، تهیه مالیات، و مشاوره یا خدمات مشاوره ای.

این نوع خدمات اغلب توسط حسابداران رسمی خبره (CPA) انجام می شود. CPAs اغلب تحت آموزش دقیق قرار می گیرند تا قبل از اینکه امتحانات لازم برای تأیید آنها را دریافت کنند، آموزش می دهند.

بیشتر بخوانید »»» نحوه‌ی محاسبه‌ی مالیات حقوق کارکنان

حسابداری مدیریت

حسابداری مدیریت فرآیندی است که متخصصان حسابداری داده های حسابداری گذشته و حال را برای تجزیه و تحلیل یک مدل کسب و کار موثر و کارآمد برای مشتری خود تحلیل می کنند. برخی از فرآیندهای حسابداری مدیریت شامل بودجه بندی، مدیریت دارایی، مدیریت هزینه و ارزیابی عملکرد می باشد.

حسابداری مدیریت نیز به عنوان خدمات مشاوره شناخته شده است. عملکرد اصلی آن بهبود استفاده مشتری از قابلیت ها و منابع آن برای دستیابی به اهداف سازمان است. به طور خلاصه، هدف آن کمک به کاربران داخلی در تجزیه و تحلیل مشکلات و فرصت های مدیریت است.

حسابداری دولتی

بزرگترین مؤسسه مالی در هر کشوری، خود دولت است.تعجب نکنید به همین دلیل است که  که نوع خاصی از خدمات حسابداری مطابق با نیازهای آن تهیه شده است. ادارات حسابداری، حسابداری دولتی را برای مقابله با مسائل خاص موجود در دولت که در کسب و کار نیستند، ایجاد کردند.

هدف اصلی این سرویس این است که به بخش های دولتی به درستی بپردازیم و منابع خود را اختصاص دهیم تا اطمینان حاصل شود که هر تصمیم با قانون محلی و ملی مطابقت دارد. از این رو، این نوع خدمات یکی از انعطاف پذیر ترین قوانین مختلف در هر محل می باشد.

حسابرسی داخلی

شرکت های بزرگ اغلب دارای مسائل اطمینان از صحت و اعتبار صورت های مالی خود را دارند.

حسابرسی داخلی و هدف از آن تشخیص خروج های احتمالی از مجموعه استانداردهای حسابداری است. مدیران اغلب از این سرویس در پایان دوره مالی استفاده می کنند. این نوع خدمات شامل تهیه خدمات نمی شود، زیرا مسئولیت حسابرس محدود به ارائه نظرات در مورد قابلیت اطمینان و صحت صورتهای مالی نیست.

بیشتر بخوانید »»» نظریه محدودیت ،سیستم حسابداری عملکرد
انواع خدمات حسابداری
انواع خدمات حسابداری

سایر خدمات حسابداری

حسابداری

حسابداران، حسابداری را به عنوان یکی از اساسی ترین خدمات حسابداری در نظر می گیرند. اغلب اولین گام در تهیه صورتهای مالی است، زیرا شامل ضبط معاملات تجاری نهاد ها است.

بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط از این سرویس استفاده می کنند، زیرا در مقایسه با سرویس های دیگر، ارزان تر و ساده تر است.

حسابداری مالیاتی

حسابداری مالی یک سرویس است که عمدتا در مورد بدهی های مالی یا ادعاهای مالی کسب و کار متمرکز است. این یکی دیگر از خدمات حسابداری است که به شدت تحت تاثیر کدهای محلی و ملی قرار دارد.

کد درآمد داخلی کشور، چگونگی حسابداری مالی یک شرکت را به حساب می آورد. حسابداران مالیاتی با هدف کم کردن میزان بدهی های مالیاتی شرکت بدون نقض قوانین یا استانداردهای حسابداری عمل می کنند.

حسابداری قانونی

حسابداری قانونی می تواند با حسابرسی مقایسه شود؛ با این حال، تمرکز اصلی آن تشخیص تقلب های مخرب است. حسابداران قضایی مجبورند که درک عمیق قوانینی داشته باشند که می تواند به آنها کمک کند تا نقض توسط طرف های ذینفع تعیین شود. مقامات اجرای قانون اغلب از این خدمات در هنگام بررسی جنایات مرتبط با مالی استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید »»» سکوت دولت در برابر تقابل بانک‌ها و سازمان امور مالیاتی

حسابرسی خارجی

حسابرسی خارجی با همان فرایندهای حسابرسی داخلی دنبال می شود. تفاوت این است که چه کسی از نظر حسابرسی استفاده می کند. در حالی که نظرات حسابرسی داخلی توسط کاربران داخلی مانند مدیران و هیئت مدیره استفاده می شود، نظرات حسابرسی خارجی توسط کاربران خارجی مانند سرمایه گذاران مورد استفاده قرار می گیرد.

با این توضیح، هر صاحب مدیر یا صاحب کسب و کار حداقل باید دانش حداقل از اختلافات این خدمات داشته باشد. به طوری که آنها می توانند خدمات حسابداری را به بهترین وجه مناسب با نیازهای آنها انتخاب کنند.

source

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *