مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

واردات ۲۱ میلیارد دلار بدون پرداخت یک ریال مالیات!

مدیرکل دفتر اطلاعات مالیاتی با انتقاد از این که عده ای در کشور در فضای تاریکی حرکت می کنند و تراکنش های بسیار سنگینی دارند، اظهار کرد:

برخی افراد در چهار سال اخیر، ۲۱ میلیارد دلار کالا با کارت بازرگانی یک بار مصرف و بدون دادن یک ریال مالیات وارد کشور کرده اند.
در این حال، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز گفت: طی چند ماه اخیر، پنج هزار میلیارد تومان از کسانی که تاکنون حتی یک بار مالیات پرداخت نکرده اند، وصول شده است.
موضوع برنامه تیتر امشب دو شب قبل شبکه خبر، بررسی تراکنش های بانکی بود. به گزارش فارس، رستم پور، مدیر کل دفتر اطلاعات مالیاتی سازمان امور مالیاتی در این برنامه در خصوص مجوز این سازمان برای دسترسی به حساب های بانکی اظهار کرد: دریافت اطلاعات از بانک ها با مجوز دادستان امکان پذیر است.
با این حال در سال ۸۰ این مجوز را به وزیر اقتصاد داده اند. رستم پور با انتقاد از این که عده ای در کشور در فضای تاریکی حرکت می کنند و تراکنش های بسیار سنگینی دارند، تاکید کرد: ما هر اطلاعاتی که درباره مودیان به دست بیاوریم وظیفه رسیدگی داریم و در صورت ارائه اظهارنامه، باید ظرف مدت یک سال این کار را انجام دهیم اما در برابر کسانی که اظهارنامه ارائه نمی کنند، موظفیم طی پنج سال این کار را انجام دهیم.
وی افزود: در بررسی تراکنش های بانکی تنها سراغ افرادی رفتیم که تراکنش های مالی بسیار بالایی داشتند. وی در این زمینه، از یک صرافی در استان آذربایجان خبر داد که ۱۸ هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته و از این قبیل موارد در تهران و دیگر استان ها هم رویت شده است.
به گفته وی همچنین برخی افراد در چهارسال گذشته، با کارت های بازرگانی یک بار مصرف، ۲۱ میلیارد دلار کالا بدون دادن حتی یک ریال مالیات وارد کشور کرده اند.رستم پور ادامه داد: هم اکنون بیش از ۴٫۵ میلیون مودی مالیات داریم، اما مالیات دهندگان عمده ما ۲۵۰۰ نفر هستند و ما به دنبال کسانی هستیم که زیر زمینی و غیر شفاف کار می کنند.در این حال، پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی، دیروز در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: طی چند ماه اخیر، پنج هزار میلیارد تومان از کسانی که تاکنون حتی یک بار مالیات پرداخت نکرده‌اند، وصول شده است.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *