مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

محافظه کاری در حسابداری چیست؟

محافظه کاری حسابداری شاخه ای از حسابداری است که نیاز به درجه بالایی از تأیید دارد قبل از اینکه یک ادعای حقوقی برای هر سود به دست آورد، به این دلیل که نیاز به شناسایی تمام زیان های احتمالی به عنوان آنها کشف شده و بیشترین هزینه ها را در بر می گیرد.

 درآمد تا زمانی که مورد تایید قرار میگیرد، تعطیل می شود، زیرا معیارهای شناخت دقیق درآمد یکی از رایج ترین انواع محافظه کاری حسابداری است.

یک نمونه از محافظه کاری حسابداری – بیش از حد ارزیابی اعتبار حساب های مشکوک – می تواند یک تصویر دقیق تر از مطالبات قابل بازپرداخت را با توجه به چشم انداز اقتصادی خاص ارائه دهد.

کاهش “حسابداری محافظه کاری” Conservatism Accounting “حسابداری در نظر گرفته نشده است به دستکاری مقدار دلار و یا زمان گزارش آمار مالی مرتبط است.

این یک روش حسابداری است که هنگام عدم قطعیت و نیاز به برآورد، رهنمودهایی ارائه می شود.

بیشتر بخوانید »»» ارائه خدمات حسابرسی در شرکت حسابداری محاسبان تلاشگر خبره

نظریه حسابداری محافظه کار

محافظه کارانه حسابداری قوانین را هنگام تصمیم گیری بین دو گزینه جایگزین مالی تعیین می کند. این اجازه می دهد تا حساب های منصفانه و عادلانه تا چندین نتیجه ممکن شود.

محافظه کاری حسابداری
محافظه کاری حسابداری

در این مرحله، محافظه کاری حسابداری راهنمایی در زمینه هایی را فراهم می کند که حسابدار دارای پتانسیل تعصب است. از آنجاییکه کاربران خارجی تصمیمات پایه بر روی اطلاعات مالی گزارش شده، حسابداری محافظه کارانه مانع از اطلاعات نادرست در نمایش وضعیت مالی شرکت می شود.

این کار از طریق کاهش ریسک به عنوان یک رویکرد محتاطانه، این شرکت را در یک سناریوی “بدترین حالت” قرار می دهد.

 

بیشتر بخوانید »»» شرکت حسابداری ، موسسه حسابداری

 

گزارش درآمد

محافظه کاری حسابداری دقیق تر در رابطه با گزارش درآمد است. این به درآمد نیاز دارد در همان دوره گزارش شده که هزینه های مرتبط با آن متحمل شده اند.

تمام اطلاعات در یک معامله باید قابل اجرا باشد تا ثبت شود. اگر معامله به مبادله یا پول نقد و یا ادعا به دارایی منجر نمی شود، هیچ درآمد قابل شناسایی نیست. مقدار دلار باید گزارش شود.

بیشتر بخوانید »»» گزارش فصلی و ارزش افزوده در حسابداری شرکتی

نمونه هایی از محافظه کاری حسابداری

ممکن است محافظه کارانه حسابداری برای ارزیابی موجودی اعمال شود. هنگام تعیین ارزش گزارش شده برای موجودی، محافظه کاری، پایین تر از هزینه های تاریخی را تعیین می کند یا هزینه جایگزینی ارزش پولی است.

محافظه کاری حسابداری
محافظه کاری حسابداری

تخمینی از قبیل عدم پرداخت بدهی حساب و زیان تلفات از این اصل استفاده می کند. اگر یک شرکت انتظار دارد که ادعای دادرسی را برنده کند، نمیتواند سود را گزارش کند تا زمانی که تمام اصول به رسمیت شناختن درآمد را برآورده کند.

بیشتر بخوانید »»» میزان مالیات بر حقوق در سال ۹۷ چقدر خواهد بود؟

با این حال، اگر انتظار می رود ادعای دادرسی از بین رفته باشد، تاثیرات برآورد شده اقتصادی در یادداشت های صورتهای مالی مورد نیاز است. بدهیهای احتمالی مانند پرداخت حق امتیاز و یا درآمد ناخالص باید افشا شود.

فروش تم تولد ، لوازم تولد

تأثیر محافظه کاری در حسابداری

در صورت پیروی از دستورالعمل های محافظه کارانه حسابداری، دارایی ها و درآمد به صورت قاطع در ارقام به طور بالقوه نامطلوب گزارش می شود.

تعهدات و هزینه ها هنگام استفاده از حسابداری محافظه کارانه بیش از حد است. بنابراین، محافظه کارانه حسابداری همیشه درآمد خالص پایین تر و مزایای آینده مالی پایین تر را گزارش می دهد.

محافظه کاری حسابداری
محافظه کاری حسابداری

یک مسئله با محافظه کاری حسابداری، پتانسیل تغییر درآمد است. در صورتی که یک معامله الزامات گزارش را رعایت نکند، باید در دوره بعدی گزارش شود.

بیشتر بخوانید »»» تشکیل پرونده کد اقتصادی

این امر موجب خواهد شد که دوره فعلی کاهش یابد و دوره های آینده را تحت الشعاع قرار دهد و سازمان برای ردیابی عملیات تجاری در داخل، دشوار است.


دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس :

ایمیلinfo@novinacc.com

تلفن ثابت : ۷۷۹۲۱۳۵۲ – ۷۷۹۰۸۷۳۳ – ۷۷۹۲۹۸۱۰ 

تلفن همراه : ۰۹۱۲۸۴۳۲۷۷۳

آدرس : تهران، نبش اتوبان نواب، خیابان محبوب مجاز شرقی، پلاک 261، طبقه اول، واحد 5


Source

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *