مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

مهم ترین نکات نرم افزار های حسابداری در سال 2019

همه شما تا بحال کارکردن و جستجو در نرم افزار حسابداری را تجربه کرده اید . حتی افرادی که حسابدار نیستند هم تا حدی با انواع این نرم افزار ها آشنا هستند .

همانطور که می دانید تعداد بسیار زیادی از آنها با مدلها و طرح های متنوع وارد بازار کار این رشته شده است.

دسته بندی نرم افزارهای حسابداری

ابتدا توضیحاتی در مورد این دسته بندی خدمتتان ارائه می دهیم . نرم افزارهای مقدماتی که می توان گفت  حجم  زیادی را شامل می شود متشکل از بسته های نرم افزاری آماده ای هستند که با یک نگاه شما متوجه امکانات خوب ، نسبت به قیمت پایین آن می شوید .

بیشتر بخوانید »»» ارائه خدمات حسابرسی در شرکت حسابداری محاسبان تلاشگر خبره

شاید خیلی از فروشگاهها و حتی شرکتها در حال حاضر از آنها استفاده می کنند و راضی هستند . اما مشکل اصلی بعضی از آنها نسبت به بقیه نرم افزارها ضعف گزارش دادن است . مشکل دیگر همخوانی نداشتن با سیستم حسابداری فروشگاه یا شرکت است .

نرم افزار های حسابداری
نرم افزار های حسابداری

علت این است که بدلیل عرضه اینگونه  بسته ها بصورت آماده ،غالب اوقات در یک صنف و یا یک گروه از شرکتها کارایی داشته و برای بقیه امکانات مناسبی ندارد .

نرم افزار های فروشگاهی و نمایشگاهی نسبت به مقدماتی دارای ویزگی های بهتری هستند . ویژگی بارز آنها داشتن سیستم انبار است که به سیستم حسابداری لینک شده است  .

همچنین دارای گزارشات کامل تری بوده و قابلیت شبکه شدن را دارند .اکثر شرکتهای خصوصی و فروشگاههای بزرگ از اینگونه سیستم ها استفاده می کنند .

کاربرد دیگر این نرم افزار ها در بخش صنعتی است ، زیرا می توان به راحتی فرمول تولید و سیستم قیمت تمام شده را در آنها اجرا نمود .

نرم افزار های پیشرفته و یکپارچه بیشتر در بخش دولتی ، فروشگاههای زنجیره ای و شرکت های بسیار بزرگ تجاری صنعتی کاربرد دارد . این دسته از نرم افزارها قابلیت و سرعت بسیار بالا جهت شبکه شدن را دارند و نیازمند پشتیبانی بسیار وسیعی هستند .

بیشتر بخوانید »»» شرکت حسابداری ، موسسه حسابداری

دربیشتر سازمانهای دولتی اعم از بانکها و موسسات مالی یک شرکت پشتیبان یا یک بخش مشخص در آن سازمان مسولیت کنترل محیط شبکه را عهده دار هستند . تعریف بسیار زیاد کدها و گزارشات کامل با گردش پولی بالا از دیگر مزایای آنهاست .

به طور کلی یک نرم افزار حسابداری ایده آل بر خلاف نظر خیلی ها که پیچیده بودن را علت اصلی پیشرفته بودن نرم افزار می دانند ، نرم افزاری است که به راحتی و بدون پیچیدگی ، سنگین ترین مسائل را اجرا و گزارش نماید.

نرم افزار های حسابداری
نرم افزار های حسابداری

جالب است بدانید قیمت این نوع نرم افزار ها به مراتب بیشتر از بقیه است .نمونه آنها نرم افزار های هزینه یابی در سیستم های قیمت تمام شده است .

از ویژگیهای این نرم افزار های گران قیمت طراحی گزارش توسط کاربر به دلخواه محیط و فعالیت کاربردی است نکته پایانی کاربرد این نوع نرم افزار های حسابداری آسان در شرکتهای حسابداری و حسابرسی است .

“اصولا” دراین موسسات با یک نرم افزار تحت شبکه کارهای مالی چندین شرکت را انجام می دهند .

اکثر این شرکتها سفارشات دلخواه خود را به برنامه نویسان حرفه ای می دهند و یک نرم افزار اختصاصی را برای خودشان تعریف می کنند تا بتوانند به راحتی امورات مالی چندین شرکت را انجام دهند.

بیشتر بخوانید »»» گزارش فصلی و ارزش افزوده در حسابداری شرکتی

هزینه تولید نرم افزار نرم افزارهای حسابداری

شرکت های نرم افزاری برای تولید و فروش ان در طی سال های جاری و اتی دارای دو پروسه هزینه میباشند:

1- هزینه های تولید یا ساخت اولیه نرم افزار است که مستقیما به حساب دارایی درجریان و سپس دارایی نامشهود انتقال داده میشود.

نرم افزار های حسابداری
نرم افزار های حسابداری

2- هزینه های اپدیت یا بروزرسانی نرم افزار است که این هزینه ها باتوجه به متناوب و هرساله بودن نباید به بهای تمام شده دارایی اضافه شوند و میباست به عنوان هزینه دوره یا بهای تمام شده فروش شناسایی شوند، مثل :

تعمیرات اساسی بعضی از ماشین الات خاص که هرساله بطور متناوب نیاز دارند.

بیشتر بخوانید »»» تشکیل پرونده کد اقتصادی

یک سری هزینه هایی برای نرم افزار انجام میشود که برای ایجاد قابلیت های دیگه است مثلا اضافه کردن سیستم انبار و… که این نوع هزینه ها به بهای تمام شده دارایی اضافه میشود.

موضوع استهلاک نرم افزارهای حسابداری:

1- اغلب نرم افزارها در صورت تشخیص براساس تعداد فروش نسخ مستهلک میشوند.

2- اگر تعداد فروش ان را نشود براورد کرد براساس عمر مفید براوردی مستهلک میشود.

نرم افزار های حسابداری
نرم افزار های حسابداری

3- اگر عمر مفید ان هم قابل براورد نباشد اضافه یا کاهش ارزش ان باید در هرسال براساس نطر کارشناسی شناسایی شود تا به مرور زمان این نرم افزار قبلیت استفاده خود را از دست میدهد به همان موازات هزینه کاهش ارزش به طرفیت ذخیره شناسایی شود تا جایی که نرم افزار هیچ قابلیتی نداشته باشد و ارزش ان به یک ریال در صورتهای مالی گزارش شود.


دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید

اطلاعات تماس :

ایمیلinfo@novinacc.com

تلفن ثابت : ۷۷۹۲۱۳۵۲ – ۷۷۹۰۸۷۳۳ – ۷۷۹۲۹۸۱۰ 

تلفن همراه : ۰۹۱۲۸۴۳۲۷۷۳

آدرس : تهران، نبش اتوبان نواب، خیابان محبوب مجاز شرقی، پلاک 261، طبقه اول، واحد 5


Source

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *