مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

کاربرد مایکروسافت اکسل در حسابداری

کاربرد مایکروسافت اکسل برای حسابداری

مایکروسافت اکسل برای پشتیبانی از توابع حسابداری مانند بودجه بندی، تهیه صورتهای مالی و ایجاد ترازنامه طراحی شده است. با قابلیت های گسترده ای از صفحه گسترده و بسیاری از توابع برای انجام محاسبات ریاضی پیچیده می آید. همچنین از بسیاری از افزونه ها برای فعالیت هایی نظیر مدل سازی و پیش بینی مالی پشتیبانی می کند و به طور یکپارچه با داده های خارجی ادغام می شود تا شما بتوانید اطلاعات بانکی و اطلاعات مالی را از طریق سایر نرم افزارهای حسابداری واردات و صادرات کنید.

زمینه فعالیت موضوع فعالیت موسسه نوین ارقام ماندگار تراز انجام کلیه خـدمات مالی و حسابداری، مشاوره مـالی، مشاوره بیمه و مشاوره مالیاتی از قبیل تحریر دفاتر قانونی،تشکیل پرونده کد اقتصادی،شرکت حسابداری ، موسسه ابداری،گزارش فصلی و ارزش افزوده در حسابداری شرکتی،خدمات حسابداری | خدمات حسابرسی تنظیم اظهارنامه مالیات عملکرد و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، صورت معاملات فصلی، تهیه لوایح و دفاعیه‌های مالیاتی و … می باشد.

بودجه بندی و بیانیه ها

کاربرد مایکروسافت اکسل در حسابداری
کاربرد مایکروسافت اکسل در حسابداری

مایکروسافت آفیس اکسل با قالب ها برای ایجاد بودجه، صورتهای مالی و اظهارات سود و زیان که بعضی از اساسی ترین اسناد مورد استفاده در حسابداری است، ارسال می کند. علاوه بر این، شما می توانید قالب بندی های بودجه بندی و فرم های بیانیه ای را از وب سایت Office دانلود کنید، یا قالب های ویژه ای را از فروشندگان شخص ثالث خریداری کنید و آنها را در برنامه نصب کنید. اگر شما نیاز به ایجاد بودجه پیچیده یا سفارشی یا صورتهای مالی دارید، می توانید یک قالب موجود را سفارشی کنید و از عناصر خود استفاده مجدد کنید، یا از ابتدا با استفاده از قابلیت های ساخته شده در اکسل، ابتدا آن را ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید:حسابداری مالیاتی چیست؟

صفحات گسترده

انجام محاسبات خطی یک کار حسابداری اساسی است و صفحات گسترده اکسل طراحی شده اند که حاوی داده ها در یک فرمت جدولی باشند که از هر دو محاسبات در خط و محاسبات پشتیبانی می کند، جایگزین نیاز به نوار تیک تکر و حسابداران حسابداری خاص است. داده ها در صفحه گسترده قابل استفاده مجدد و قابل ذخیره می باشند، و اکسل بیشتر از حسابگر حسابداری برای انجام محاسبات ساده و خلاصه ها انعطاف پذیر تر است. علاوه بر این، شما می توانید نمودار ها و نمودار ها را از داده های صفحه گسترده ایجاد کنید، تجربه کاربر غنی از رسانه ها و نمایش های مختلف داده های مشابه را ایجاد کنید. شما همچنین می توانید از افزونه هایی استفاده کنید تا داده ها را ایجاد کرده و مدل ها و پیش بینی های مالی ایجاد کنید.

داده های خارجی

شما می توانید داده ها را از بسیاری از منابع داده های مختلف به اکسل وارد کنید. این امر برای حسابداری مفید است زیرا شما می توانید اطلاعات فروش، اطلاعات بانکی و فاکتورها را از منابع مختلف به یک کتابچه مرکزی برای حمایت از فعالیت های حسابداری خود بکشید. داده ها را می توان قبل از وارد کردن در پایگاه های داده و فرمت های فایل ذخیره نمود، به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به ورود اطلاعات اضافی به داده های بسیاری از مناطق مختلف کسب و کار خود دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:4 نوع گزارش حسابرسی چیست؟

 کلیات

کاربرد مایکروسافت اکسل در حسابداری
کاربرد مایکروسافت اکسل در حسابداری

اکسل با بسیاری از برنامه های کاربردی نرم افزار حسابداری محبوب ادغام شده است. به عنوان مثال، شما می توانید از جادوگران که با بسته نرم افزاری حسابداری مورد نظر خود حمل می کنند را برای نمایش صفحات گسترده اکسل به داده های حسابداری خود استفاده کنید تا بتوانید عملیات داده ها را از هر دو اکسل و بسته حسابداری خود بر اساس تقاضا انجام دهید.

source

دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

آنچه باید در مورد بیمه بیکاری بدانید

پنج ویژگی یک نرم افزار حسابداری موفق

تعریف حسابرسی در حسابداری

خدمات مشاوره مالی حسابداری مالی

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس :


ایمیل: info@novinacc.com

تلفن ثابت : ۵۵۴۳۴۱۸۰ – ۵۵۴۳۴۱۶۳

تلفن همراه : ۰۹۱۲۸۴۳۲۷۷۳

آدرس : تهران، نبش اتوبان نواب، خیابان محبوب مجاز شرقی، پلاک 261، طبقه اول، واحد 5

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *