مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

نقش حسابداری مدیریت در تصمیم گیری

نقش حسابداری مدیریت در تصمیم گیری

نقش حسابداری مدیریت در تصمیم گیری : در هر شرکت، رشد و سودآوری دو هدف اصلی است. هر نقش در شرکت به تلاش برای دستیابی به این اهداف به نحوی کمک می کند، و برخی نقش ها وظایف تهاجمی بیشتری نسبت به دیگران دارد. مدیران حسابداری یکی از نقشهای سودآور و رشد متمرکز در یک شرکت را بازی می کنند. افراد در این موقعیت، همچنین به عنوان حسابداری مدیریت شناخته می شوند، به شرکت ها کمک می کند تا تصمیمات داخلی را که منجر به سودآوری و رشد می شود، به دست آورند. یک مدیر حسابداری چند وظیفه مجزا را برای بازی کردن این نقش مهمی انجام می دهد.

زمینه فعالیت موضوع فعالیت موسسه نوین ارقام ماندگار تراز انجام کلیه خـدمات مالی و حسابداری، مشاوره مـالی، مشاوره بیمه و مشاوره مالیاتی از قبیل تحریر دفاتر قانونی،تشکیل پرونده کد اقتصادی،شرکت حسابداری ، موسسه ابداری،گزارش فصلی و ارزش افزوده در حسابداری شرکتی،خدمات حسابداری | خدمات حسابرسی تنظیم اظهارنامه مالیات عملکرد و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، صورت معاملات فصلی، تهیه لوایح و دفاعیه‌های مالیاتی و … می باشد.

بیشتر بخوانید:پیامدهای مالیات سرمایه گذاری

تجزیه و تحلیل هزینه ها و درآمد

نقش حسابداری مدیریت در تصمیم گیری
نقش حسابداری مدیریت در تصمیم گیری

درآمد، پولی است که شرکت بدست می آورد. به عبارت دیگر، درآمد کسب و کار درآمد آن است. از سوی دیگر، هزینه های آن پولی است که می پردازد تا عملیات خود را ادامه دهد. هزینه های شرکت می تواند شامل حقوق و مزایای کارکنان، اجاره یا پرداخت وام مسکن برای مکان های آن و هزینه های تولید، بسته بندی، بازاریابی و توزیع محصول آن باشد.

سودآوری یک فرمول ساده است: کاهش هزینه در حالی که افزایش درآمد. ارقام دقیق برای درآمد و هزینه ها می توانند پیچیده باشند و کار با حجم وسیعی از اطلاعات مالی خام برای یافتن چارچوب مفید، یک فرایند زمان گیر است. محاسبه سودآوری بر اساس این ارقام مستلزم آن است که مدیر حسابداری با نزدیک شدن به تیم حسابداری مالی شرکت و حسابدارانی که منابع مالی روزانه این شرکت را اداره می کنند، کار کند. او همچنین باید به عنوان یک ارتباط بین شرکت و سرمایه گذاران، سهامداران و دیگر منابع خارجی آن عمل کند.

ایجاد بودجه و ایده های پیش بینی برای رشد

هنگامی که یک حسابدار مدیریت دارای داده های مالی قابل قبول در مورد درآمد و هزینه های این شرکت است، او درآمد واقعی برای پروژه ها و عملیات خاص در داخل شرکت ایجاد می کند. با استفاده از این بودجه، او پیش بینی سودمندی و رشد درازمدت را ارائه می دهد، اغلب ایده هایی را ارائه می دهد که مدیران ارشد می توانند برای ترویج رشد مداوم، پایدار و افزایش سودآوری پیاده سازی کنند. این پیش بینی ها دقیق تر از آنچه که توسط حسابداری مالی تهیه می شود، که معمولا پیش بینی های بزرگ تصویری است. برعکس، پیش بینی های حسابدار مدیریتی، ممکن است براساس بخش، بخش محصول یا بخش بازار تقسیم شود.

بیشتر بخوانید:حسابداری مالیاتی چیست؟

ارائه اطلاعات مالی برای تصمیم گیری های شرکت

نقش حسابداری مدیریت در تصمیم گیری
نقش حسابداری مدیریت در تصمیم گیری

مدیران حسابداری به تصمیم گیرندگان توصیه می کنند، که پس از آن تغییرات را در شرکت با این توصیه در نظر می گیرند. اغلب تجزیه و تحلیل مدیران حسابداری منجر به داده های خام و اعداد می شود. اساسا یک مدیر حسابداری باید دو زبان صحبت کند – اصطلاحات حسابداری و گویش مدیریت. در این نقش، مدیر حسابداری داده های خام او را به مشاوره عملی می پردازد. نقش حسابداری مديريتي در واقع كمك به كمك به يكي از مديران بالادستي شركت است كه از طريق فراهم كردن ملاحظات مالي كليدي، شركت را در جهت سودآوري و پيشرفتهاي پيشرفت ميكند.

source

دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

حسابداری مالی چیست؟

حسابداری کسب و کار چیست؟

تفاوت حسابداری مالی و حسابداری مدیریتی

حسابداری مالی چیست؟

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس :


ایمیل: info@novinacc.com

تلفن ثابت : ۵۵۴۳۴۱۸۰ – ۵۵۴۳۴۱۶۳

تلفن همراه : ۰۹۱۲۸۴۳۲۷۷۳

آدرس : تهران، نبش اتوبان نواب، خیابان محبوب مجاز شرقی، پلاک 261، طبقه اول، واحد 5

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *