مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

ثبت شرکت پرستاری

امروزه بسیاری از پزشکان، پرستاران، بهیاران و سایر کادر پزشکی استقبال زیادی از ثبت شرکت پرستاری کرده اند. هدف شرکت پرستاری باید ارتقای سطح خدمات رسانی و تأمین نیازهای بیماران به شیوه ای آسان باشد. با توجه به شرایط کنونی کشور ثبت شرکت خدمات پرستاری رشد و پیشرفت بسیاری داشته است. این شرکت به منظور بهداشت و سلامت مردم با همکاری پزشکان و پرستان تأسیس می شود. از مهم ترین نیازها برای ثبت این نوع شرکت می توان به داشتن مدارک لازم، مدت زمان، هزینه و شرایط آن اشاره کرد. در ادامه این مقاله به بررسی شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت پرستاری می پردازیم.

ثبت شرکت پرستاری
ثبت شرکت پرستاری

ثبت شرکت پرستاری

پرستاران افرادی هستند که در زمینه یادگیری اصول و مهارت های مراقبتی، درمان و آموزش بیماران تحصیل کرده و مهارت لازم را کسب کرده است. وقتی نام شرکت پرستاری به میان می آید، ممکن است بیشتر افراد این گونه تصور کنند که این شرکت مختص به پرستاران است؛ درحالی که این طور نیست و این شرکت تمامی کادر پزشکی و حتی افراد غیر پزشکی که به این کار علاقه دارند را نیز شامل می شود. در واقع هدف سازمان پرستاری در ایران این است که حقوق نظام پرستاری و بهیاری و همچنین بیمارانی که خدمات دریافت می کنند حفظ شود.

شرکت پرستاری شرکتی است که می توان آن را به صورت سهامی، مسئولیت محدود یا انواع دیگر آن در ایران یا خارج شور تأسیس کرد که به صورت قانونی فعالیت کردن این شرکت مستلزم ثبت آن می باشد.

انواع شرکت های پرستاری
انواع شرکت های پرستاری

شرکت های پرستاری دارای فعالیت مختلفی می باشند که می توان از آنها به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سهولت ویزیت کردن بیماران (در خانه) و ارائه خدمات پرستاری هر چه بهتر به این بیماران
 2. راه اندازی کردن مؤسسات پاراکلینیکی
 3. تولید، پخش و صادرات دارو برای بیماران

تمامی افرادی که در زمینه پزشکی و غیر پزشکی فعالیت گسترده دارند می توانند در این شرکت به ارائه خدمات به مردم کمک کنند و در ان نقش داشته باشند. همان طور که می دانید ثبت شرکت پرستاری نیز مانند ثبت سایر شرکت ها نیاز به اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت را دارد. از این رو برای تأسیس و راه اندازی شرکت خدمات پرستاری بایستی مدارک لازم را جمع آوری و به وزارت بهداشت ارسال کنید.

بررسی اساسنامه و فعالیت های شرکت از سوی این وزارت انجام شده و مدارک تأیید و پروانه کسب صادر شده و سپس مراحل ثبت طی روند قانونی توسط بازرسان وزارت بهداشت انجام می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز از سوی وزارت بهداشت
مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز از سوی وزارت بهداشت

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز از سوی وزارت بهداشت

 1. تمامی کارکنان و کادر درمان بایستی گواهی عدم سوء پیشینه سابقه کیفری خود را ارائه دهند.
 2. افرادی که جزء کارکنان غیر پزشکی هستند باید آخرین صفحه از مدرک تحصیلی خود را ارائه دهند.
 3. تمامی پزشکان و پیرا پزشکان باید دارای گواهی تأیید صلاحیت از دانشگاه علوم پزشکی باشند و آن را ارائه دهند.
 4. هر کدام از پزشکان می بایست پروانه کاری دائم پزشکی داشته و آن را ارائه دهند.
 5. برای تمامی پیرا پزشکان ارائه تصویر گواهی مبنی بر پایان طرح الزامی است.

مراحل ثبت شرکت خدمات پرستاری

ثبت این شرکت از طریق اینترنت انجام می شود و تمامی اطلاعات خواسته شده را در کادر مشخص شده را درج کنید. همچنین در قیمت نام شرکت باید 5 نام شرکت را به درنظرگرفتن اولویت های هر نام در کادر مختص به نام شرکت بنویسید. توجه داشته باشید که نام های انتخابی باید مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

در کادرهایی که نوع فعالیت از شما خواسته شده باید اطلاعاتی مانند نوع فعالیت، مدت زمان انجام آن و محدود یا نامحدودبودن فعالیت های شرکت نوشته شود.

مراحل ثبت شرکت خدمات پرستاری
مراحل ثبت شرکت خدمات پرستاری

اگر شرکت پرستاری که می خواهید ثبت کنید از نوع محدود است باید محدودیت آن را بر اساس ماه محاسبه کنید. تمامی مشخصات شرکت از قبیل آدرس دقیق، کد پستی و همچنین مواردی مانند مشخصات تمام کارکنان و سمت، میزان سرمایه شرکت، میزان سرمایه و سهام هر کدام از شرکا، اطلاعات مربوط به تأسیس شعبه و نمایندگی حقوقی درصورتی که شعبه ای برای شرکت پرستاری تعریف شده باشد و در کنار سایر اطلاعات خواسته شده در سامانه بایستی درج شود.

بعد از انجام مراحل ثبت اینترنتی و جمع آوری تمامی مدارک، باید همه مدارک لازم برای بررسی و تأیید شدن، به سازمان صادر کننده ثبت شرکت پرستاری فرستاده شوند.

شرکت پرستاری با مسئولیت محدود

شاید این سؤال برای شما نیز پیش آمده باشد که ثبت شرکت پرستاری با مسئولیت محدود چه تفاوتی با دیگر نوع شرکت ها دارد. در واقع این نوع شرکت، شرکتی است که در آن هر سهام دار به میزان مبلغی که سرمایه گذاری کرده است در قبال بدهی های شرکت مسئولیت دارد و این اشخاص درصورتی که برای آنها این سهام کفایت نکند مجبور نیستند اموال شخصی خود را صرف آن کنند.

شرکت پرستاری با مسئولیت محدود
شرکت پرستاری با مسئولیت محدود

مدارک مورد نیاز برای راه اندازی شرکت پرستاری

شرکت های پرستاری می تواند در نوع شرکت با مسئولیت محدود، مؤسسه، شرکت سهامی خاص و… ثبت شود.

1 کارت ملی و مشخصات کلیه سهام داران در دفاتر اسناد رسمی بررسی می شوند به همین دلیل باید کارت ملی تمانی سهام دارانی که برای ثبت شرکت ارائه می دهید برابر با اصل آن باشد.

 1. ارائه 2 برگه از صورت جلسه عمومی اعضای هیئت مدیره و مؤسسان که توسط سهام داران و بازرسان امضا شده باشد.
 2. دریافت و ارائه مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت و درمان

4.بایستی دوبرگه از تقاضانامه، شرکت نامه و اساسنامه را در صورتی که شرکتتان را از نوع شرکت با مسئولیت محدود انتخاب کرده اید توسط تمامی سهام داران امضا شده باشد ارائه دهید.

 1. برای تمامی شناسنامه های شرکا و مدیران رونوشتی مطابق با اصل آن تهیه کنید.
 2. گواهی عدم سوءپیشینه تمامی کارکنان باید ارائه شود.
 3. اعضای هیئت مدیره اشخاص حقوقی باید تأییدیه ای مبنی بر اشتغال دولتی نداشتن افراد را ارائه دهند.
 4. اعضای هیئت مدیره و سهام داران باید از اشخاص حقوقی باشند و گواهی مبنی بر تأیید آن ارائه کنند.
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت پرستاری
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت پرستاری

سخن پایانی

شرکت پرستاری سطح گسترده ای از حوزه های بهداشت و درمان را در برمی گیرد و با اعزام افراد متخصص و پرستاران برای درمان به منازل، اماکن پرستاری و ساختمان پزشکی درآمد زیادی کسب می کند. هدف اصلی این شرکت ارائه خدمات بهداشت و درمان بهتر به مردم و حفظ حقوق کادر پزشکی و مردم نیز می باشد. ثبت این شرکت نیز باعث می شود تا فعالیت های آن به صورت قانونی پیش برود و از هرگونه بیمه و یا امتیازی بتواند استفاده کند. ازاین رو تأسیس شرکت پرستاری و ثبت آن می تواند مزیت های بسیاری داشته باشد و همه کارکنان، رئیس شرکت و مردم از آن سود ببرند.

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *