مشاوره رایگان: ۸۸۳۱۴۵۳۲/ ۸۸۳۱۴۵۳۲ (۰۲۱)

دسته بندی :

حسابداری کسب و کار چیست؟

حسابداری کسب و کار چیست؟

حسابداری کسب و کار شامل سه فعالیت اساسی است: شناسایی، ضبط و ارتباط رویدادهای اقتصادی یک شرکت. حسابداران رویدادهای اقتصادی مانند معاملات و سرمایه گذاری را شناسایی می کنند. حسابداران از روش های حسابداری استفاده می کنند تا رویدادهای اقتصادیرا به طور سیستماتیک ثبت کنند. سرانجام، حسابداران از صورتهای مالی استفاده می کنند تا سوابق خود را به افرادی که ازاطلاعات حسابداری استفاده می کنند، ارائه دهند. گاهی حسابداری نیز به معنی تجزیه و تحلیل و تفسیر صورتهای مالی و توضیح معنیداده های گزارش شده است.

زمینه فعالیت موضوع فعالیت موسسه نوین ارقام ماندگار تراز انجام کلیه خـدمات مالی و حسابداری، مشاوره مـالی، مشاوره بیمه و مشاوره مالیاتی از قبیل تحریر دفاتر قانونی،تشکیل پرونده کد اقتصادی،شرکت حسابداری ، موسسه ابداری،گزارش فصلی و ارزش افزوده در حسابداری شرکتی،خدمات حسابداری | خدمات حسابرسی تنظیم اظهارنامه مالیات عملکرد و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، صورت معاملات فصلی، تهیه لوایح و دفاعیه‌های مالیاتی و … می باشد.

کاربران اطلاعات حسابداری

حسابداری کسب و کار چیست؟
حسابداری کسب و کار چیست؟

دو گروه گسترده از مردم از صورتهای مالی کسب و کار، کاربران داخلی و کاربردهای خارجی استفاده می کنند. کاربران داخلی نیاز به اطلاعاتحسابداری برای کمک به آنها در اجرای این شرکت دارند. کاربران داخلی شامل بازاریابان، سرپرستان و افسران مالی هستند. حسابداران مدیریتی اطلاعات را به کاربران داخلی مدیریت و گزارش می دهند. کاربران خارجی معمولا به اطلاعات حسابداری برای سرمایه گذاری یا دلایل قانونی نیاز دارند. کاربران خارجی شامل سرمایه گذاران، اعتباردهندگان و سازمان های دولتی هستند. حسابداران مالی مدیریت و گزارش اطلاعات را به کاربران خارجی است.

بیشتر بخوانید:چالش‌های پیش‌رو پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی حسابداری

عناصر معادله حسابداری

سوابق مالی حسابداری کسب و کار توصیف آنچه که کسب و کار بدهکار است و آنچه که متعلق به آن است. چیزی که کسب و کار متعلق به آن است «دارایی ها» است. آنچه که کسب و کار متعهد است، به دو دسته، بدهی ها (بدهی های اعتباری) و صاحبان سهام (بدهی های سرمایه گذاران) تقسیم می شود. “دارایی = بدهی + دارایی سهامدار” معادله پایه حسابداری است که همه حسابداران برای ثبت و گزارش استفاده می کنند.

این معادله برای شرکت های بزرگ یکسان است، همانطور که برای رستوران در اطراف گوشه ای است. پرچم های قرمز حسابداری باید افزایش یابد،اگر دارایی ها به تعهدات و عدالت برابر نمی شوند.

اصول کلی حسابداری پذیرفته شده

حسابداری کسب و کار چیست؟
حسابداری کسب و کار چیست؟

آژانس هایی که حسابداری و بازارهای مالی ، کمیسیون اوراق بهادار و بورس و شورای استانداردهای حسابداری مالی را تنظیم می کنند،مجموعه ای از استانداردهای حسابداری عمومی را که به عنوان اصول حسابداری پذیرفته شده عمومی شناخته می شوند، ایجاد کرد. GAAP اطمینانحاصل می کند که همه حسابداران شناسایی، ضبط و گزارش همان شیوه. GAAP دیکته می کند که حساب ها از اصل هزینه استفاده می کنند، به این معنی که اقلام حسابداری همیشه با هزینه اولیه آنها ثبت می شود. GAAP همچنین مفروضاتی را مطرح می کند، مانند فرض واحد پولی که معاملات را به عنوان داده های بیان شده در شرایط پولی شرح می دهد و فرضیه اقتصادی که به طور قانونی انواع کسب و کار را توصیف می کند.

بیشتر بخوانید:پیامدهای مالیات سرمایه گذاری

اخلاق حسابداری
اخلاق برای حسابداری اساسی است زیرا بسیاری از افراد به صورت مالی صادقانه و بدون خطا وابسته هستند. در سال 2002، چندین حسابرسمی عمدۀ حسابداری شامل AIG، Enron، WorldCom و دیگران، اقتصاد را فلج کرد. دولت با شروع قانون Sarbanes-Oxley 2002 (SOX) یک قانون را که مامورین مالی شرکت را مستقلا مسئولیت تقلب و نظارت حسابداری می داند، پاسخ داد. قانون SOX و سایر قوانین حسابداری با حساسیت اخلاقی ترکیب شده است تا داده های حسابداری را که کاربران بتوانند اعتماد کنند، ایجاد کند.

source

دیگر مقالات مفید سایت نوین ارقام:

آنچه باید در مورد بیمه بیکاری بدانید

پنج ویژگی یک نرم افزار حسابداری موفق

تفاوت حسابداری مالی و حسابداری مدیریتی

حسابداری مالی چیست؟

برای مشاهده سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار  اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس :


ایمیل: info@novinacc.com

تلفن ثابت : ۵۵۴۳۴۱۸۰ – ۵۵۴۳۴۱۶۳

تلفن همراه : ۰۹۱۲۸۴۳۲۷۷۳

آدرس : تهران، نبش اتوبان نواب، خیابان محبوب مجاز شرقی، پلاک 261، طبقه اول، واحد 5

سایر مقالات موسسه نوین ارقام ماندگار تراز

      ثبت شرکت خصوصی

ثبت شرکت خصوصی

راه اندازی شرکت خصوصی یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است. که نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. ثبت شرکت

ادامه مطلب »

ثبت شرکت مدلینگ

ثبت شرکت مدلینگ یکی از مواردی است که برای ورود به دنیای مدلینگ بسیار مهم است. ثبت شرکت مدلینگ به معنای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *